دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
کد خبر44037

شهردار منطقه ۸ تبریز:
کف‌سازی کاروانسرای حاج حسین قدیم بازار تاریخی آغاز شد

IMG_2200.JPG

شهریارنیوز: شهردار منطقه هشت تبریز گفت: کف‌سازی کاروانسرای حاج حسین قدیم با مشارکت بازاریان و با استفاده از مصالح مقاوم و متناسب با ساختار سنتی بازار آغاز شده است.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه۸ تبریز، محبوب تیزپاز گفت: در ادامه طرح‌های بهسازی و آماده‌سازی بازار تاریخی تبریز، کف‌سازی کاروانسرای حاج حسین قدیم با همکاری اصناف این مسیر آغاز شده است.

وی یادآور شد: متاسفانه کف سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستونها، طاقها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شود و هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم ندارد.

شهردار منطقه ۸ تبریز تاکید کرد: مجموعه شهرداری و میراث فرهنگی، طرح‌های کف‌سازی و ساماندهی بازار تاریخی تبریز در دست اجرا داشته و در تلاش است تا شروع فصل گردشگری تبریز این پروژه عظیم تکمیل شود.

تیزپاز در بخش دیگر سخنان با اشاره به جنس سنگهای مورد استفاده در کف سازی کاروانسرای حاج حسین، اظهار کرد: در کف سازی بازار تبریز از سنگ اسپراخون استفاده شده که با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما است و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد .

کاروانسرای حاج حسین قدیم یکی از کاروانسراهای تاریخی بازار تبریز است که در راسته بازار واقع شده و دارای معماری کم‌نظیری است.

ارسال نظر