چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
کد خبر44049

همزمان با هفته منابع طبیعی،
شهردار تبریز یک اصله نهال در طبیعت دانشگاه تبریز غرس کرد

photo_۲۰۱۸-۰۳-۰۷_۰۱-۴۷-۵۲.jpg

شهریارنیوز: شهردار تبریز، همزمان با هفته منابع طبیعی، با غرس یک اصله نهال در طبیعت دانشگاه تبریز، بر ضرورت مشارکت عمومی در توسعه فضای سبز و حفظ محیط زیست تاکید کرد.

به گزارش شهریار، همزمان با هفته منابع طبیعی، کاشت ۷ هزار اصله نهال با حضور مهندس شهین‌باهر و دکتر پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز، در محوطه دانشگاه آغاز شد.

مدیران شهرداری و دانشگاه تبریز، در این مراسم، با اشاره به زمینه‌های مشترک عملی و علمی، بر ضرورت پیگیری راهکارهای نوین برای توسعه فضای سبز و پی‌ریزی رویکردهای زیست‌محیطی تاکید کردند.

همزمان با هفته منابع طبیعی، کاشت بهاره ۱۶۰ هزار اصله نهال در محدوده ۱۵۰ هکتاری سطح شهر، با غرس یک اصله نهال توسط مهندس شهین‌باهر آغاز شد.

برنامه‌های درختکاری بهاره، از پانزدهم اسفند، همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی در مناطق ۱۰ گانه شهرداری تبریز و با مشارکت محلات و گروه‌های مختلف مردم‌نهاد آغاز شده است.

توزیع نهال رایگان از جمله برنامه‌های شهرداری تبریز برای مشارکت‌ شهروندان است و شهروندان در طول هفته می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و با ارائه نشانی محله و مجتمع های مسکونی خود درخواست کاشت نهال بدهند.

برنامه‌های درختکاری، با اولویت گونه‌های بومی، مقاوم و سازگار با اقلیم شهر در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفته است.

ارسال نظر