سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
کد خبر44055

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز بیان کرد:
ظرفیت‌های اجتماعی شهرداری تبریز در خدمت ارتقای مهارت‌های بانوان خانه دار

650.jpg

شهریارنیوز: معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در آیین افتتاح نمایشگاه توانمندی بانوان در فرهنگسرای کوثر شهرداری منطقه سه، ایجاد فرصتهای نوین شغلی و درآمدی برای مهارت آموزان و زنان سرپرست خانوار را گامی موثر در راستای تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» عنوان کرد.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی افزود : شهرداری تبریز در چهار  سال گذشته در مراکز فرهنگی خود، توانسته به بخش عظیمی از شهروندان، به ویژه بانوان خانه دار، خدمات آموزشی کارآفرینی  ارائه کند.

وی با اعلام این خبر  افزود: این خدمات آموزشی و فرهنگی   با محوریت حفظ و تحکیم بنیان خانواده جهت آشنایی شهروندان برای ایجاد یک زندگی سالم و بانشاط وهمچنین  توانمند سازی بانوان در عرصه صنایع دستی در راستای  کارآفرینی وغنی سازی اوقات فراغت  در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز  به شهروندان ارائه می شود.

حمیدی با بیان اینکه  کلید اصلی و راهکار ارتقای سطح زندگی ایرانی و اسلامی آموزش است، ادامه داد:  کارگاه ها و کلاس های آموزش شهروندی در مباحث گوناگون علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی، روانشناسی و مشاوره، ،بهداشت وسلامت، كارآفريني، مهارتهاي زندگي و پيشگيري از اعتياد در ، مراکز فرهنگی شهرداری در طول سال جریان هستند كه در سالجاری بیش از ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان در رده های سنی مختلف در برنامه های آموزشی شهرداری شرکت کرده اند.

وی با اشاره به استقبال گسترده بانوان  از کلاسهای آموزشی مراکز فرهنگی شهرداری  افزود: :با توجه به برگزاری  کلاسهای مختلف هنری از جمله ، خیاطی ، گلدوزی، آشپزی، سفره آرائی، ملیله دوزی ، نقاشی ، آئینه شکسته و ... همین امر باعث ایجاد اشتغال برای هنرجویان گشته و به صورت خودجوش کارآفرینی می نمایند.

معاون فرهنگی واجتنماعی شهرداری تبریز با اشاره به این‌که ظرفیت‌های اجتماعی شهرداری تبریز در خدمت کارآفرینی و  ارتقای مهارت‌های شهروندان به ویژه  بانوان است،  اقدامات شهرداری تبریز را در برگزاری نمایشگاه های توانمندی بانوان  در زمینه های هنر ها و صنایع دستی و  برنامه‌های مستمر فرهنگسراها و همایش‌های مختلف در خدمت ارتقای خودباری فردی و اجتماعی و ایجاد زمینه‌های اشتغال و اقتصاد خانواده‌ها موثر دانست

گفتنی است :نمایشگاه صنایع دستی از توانمندی های بانوان کارآفرین با حضور مهندس بیمقدار نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و دکتر آجودان زاده عضو شورای اسلامی شهر تبریز، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، شهردار و معاون فرهنگی و اجتماعی و مدیران مجتمع های فرهنگی شهرداری منطقه و جمع هنرمندان در فرهنگسرای کوثر خیابان مارالان افتتاح شد.

نمایشگاه استقبال از بهار از دوازدهم اسفند الی هیجدهم اسفند ماه از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ عصر دایر خواهد بود.

ارسال نظر