چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
کد خبر44242

سامانه جامع اطلاعاتی باغات تبریز گردآوری می‌شود/به روز رسانی شناسنامه باغ‌های تبریز

678.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز از به روز رسانی شناسنامه‌ باغات تبریز خبر داده و گفت: بر این اساس سامانه جامع اطلاعاتی باغات تبریز آماده‌سازی می‌شود.

به گزارش شهریار، مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز از به روز رسانی شناسنامه‌ باغات تبریز خبر داده و گفت: بر این اساس سامانه جامع اطلاعاتی باغات تبریز آماده‌سازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، علی مدبر با اعلام این خبر اظهار داشت: این اقدام با هدف گردآوری اطلاعات و بروز رسانی وضعیت باغات تبریز انجام می‌گیرد.

مدبر افزود: پیش از این و طی سال‌های گذشته بخشی از باغات تبریز دارای شناسنامه‌های کاغذی بودند که به طور سنتی تدوین شده بود و تعدادی از این شناسنامه‌ها نیز طی سال‌های اخیر به طور الکترونیکی گردآوری شده بود که هم اکنون تمام این شناسنامه‌ها به طور الکترونیکی و یکپارچه جمع‌آوری می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب تمامی اطلاعات شناسنامه‌ای باغات تبریز در نرم افزار مخصوص وارد شده و تجمیع می‌شوند.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز همچنین به استفاده از عکسهای هوایی جهت بررسی دقیق  باغات تبریز خبر داده و گفت: با استفاده از تصاویر هوایی به طور دقیق آخرین وضعیت موجود باغات تبریز بررسی می‌شود که اگر از قبل شناسنامه داشته باشند آن شناسنامه‌ها تجدید شده و اگر فاقد شناسنامه باشند، اطلاعات آنها اخذ می‌شود.

مدبر یادآور شد: همچنین توسط اکیپ‌های حفظ و گسترش این سازمان جهت شمارش دقیق درختان و شناسایی انواع گونه‌های موجود، از باغات نظارت میدانی به عمل می‌آید .

وی با اشاره به موارد گردآوری شده در این شناسنامه‌ها تصریح کرد: بر این اساس اطلاعاتی از قبیل نام مالک یا مالکین، مساحت ملک، تعداد و نوع درختان، تاریخ احداث باغ، منبع تامین آب، نقشه و کروکی دقیق باغ و... در شناسنامه باغات تبریز درج می‌شود.

ارسال نظر