چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
کد خبر44249

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز خبرداد:
آمادگی کامل سازمان‌ها و مناطق شهرداری تبریز برای استقبال از گردشگران نوروزی

photo_2018-03-14_15-14-02.jpg

شهریارنیوز: معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز از آمادگی کامل سازمان ها و مناطق شهرداری تبریز در ایام نوروز خبرداد.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی در جلسه ستاد استقبال از  نوروز شهرداری تبریز گفت: برنامه های فرهنگی مختلفی برای نوروز 97 توسط سازمان های متولی و مناطق شهرداری تبریز تدارک دیده شده است که از جمله آن می توان به فضاسازی و نصب المان های نوروزی و سفره هفت سین در سطح شهر و گلکاری و زیباسازی شهر اشاره کرد.

وی ادامه داد: روال سالهای گذشته 22 دستگاه اتوبوس تبریزگردی و 15دستگاه تاکسی از من بپرس در ایام نوروز فعالیت خواهند کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز یادآورشد: امسال نرم افزار ویژه ای برای مسافران اتوبوس ها طراحی شده است که گردشگران با نصب این نرم افزار بر گوشی های هوشمند خود می توانند از زمان تردد و توقف اتوبوس های تبریزگردی باخبر شوند.

حجت الاسلام حمیدی خاطرنشان کرد: همه موزه‌های شهرداری تبریز برای بازدید مسافران نوروزی آماده شده اند و براساس ساعت بازدید موزه های میراث فرهنگی فعالیت خواهند کرد.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی شهرداری تبریز در ایام نوروز اظهارکرد: فرهنگسرای نوروزی در پارک مسافر به ارائه برنامه های فرهنگی پرداخت خواهند کرد و نمایش های شهروندی خیابانی در قالب جشنواره تبریزیم در پارک ها و فرهنگسراها اجرا میشود.

وی اجرای برنامه توسط اتوبوس شادی برای کودکان را از دیگر برنامه های شهرداری تبریز در ایام نوروز عنوان کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز ادامه داد: برای اولین بار نمایشگاه نقاشی دیجیتالدر عمارت شهرداری تبریز برگزار می شود که جذاب ویژه ای برای گردشگران نوروزی خواهد داشت.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه های زنده صنایع دستی در موزه های شهرداری تبریز خبرداد.

حجت الاسلام حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی از مساجد در نقاط مختلف شهر به صورت شبانه روزی در اختیار گردشگران نوروزی خواهدبود و نماز جماعت صبح نیز در این مساجد در ایام نوروز اقامه می شود.

ارسال نظر