دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
کد خبر44374

تبریز 2018 به فکر طعم و مزه متنوع

images.jpg

شهریارنیوز: هر چند کباب تبریز شهره خاص و عام است اما تنوع غذایی آن چیزی است که گردشگران به دنبال آن می‌گردند. غذا و نوشیدنی یکی از تفریحات ثابت مردم است، اما برخی پا را از دایره تفریح بیرون می‌گذارند و به‌دنبال تجربه مزه‌های تازه به‌شهرها و کشورهای دیگر سفر می‌کنند. گردشگران هم می‌کوشند تجربه‌ای در عادت غذایی بومیان کسب کنند. با این همه، ایران با‌وجود هزاران نوع دستور‌پخت غذاهای رنگارنگ، برای گردشگران خارجی اهل شکم‌گردی فقط با کباب شناخته می‌شود.

منو رستوران ها و تنوع غذاها در شکم گردی گردشگران حرف اول را می زند. و این اتفاق تورهای گردشگری را به استفاده از چند مدل محدود به کباب واداشته که از کیفیت غذاها هم اطمینان داشته باشند. این اتفاق به‌قدری در سفر گردشگران خارجی موثر است که آن‌ها پیش از آمدن می‌دانند باید انتظار وعده‌های متعدد کباب را بکشند.سرو کباب برای گردشگران خارجی به‌قدری زیاد است که نبود تنوع غذایی صدایشان را در آورده؛ به‌طوری که مدتی است گردشگران خارجی پیش از سفر به ایران جمله «no kabab» را یاد می‌گیرند تا به تو‌رگردان‌ها و رستوران‌دارها بگویند آن‌قدرها هم به خوردن کباب علاقه‌مند نیستند. بسیاری از آنان دوست دارند در سفرهای خود طعم و مزه‌های متفاوت و بومی‌یک کشور و مناطق خاص آن را تجربه کنند. ایران در زمینه غذاهای بومی‌پتانسیل‌های خوبی دارد، اما هنوز بشقاب رستوران‌ها و هتل‌ها از غذاهای بومی‌ایران خالی است.

این روزها آشپزهای رستوران‌ها و هتل‌ها با مدارک بین‌المللی در زمینه‌های مختلف آشپزی معرفی می‌شوند و گاهی این مدارک را برای اثبات کیفیت‌کار به دیوار می‌زنند. اما در بین انواع مدرک پخت غذاهای چینی، ژاپنی، فرانسوی و غیره، خبری از غذاهای بومی‌ایران نیست. غذاهای سنتی در حافظه پیرمردان و پیر‌زنان مناطق مختلف ایران وجود دارد و برخی از آن‌ها حتی دستور‌غذایی نوشته‌شده هم ندارند. باید روند آموزش آشپزی نیز بومی‌ باشد.
 

رستوران‌های شهرهای گردشگر‌پذیر ایران هنوز با مقوله گردشگران خارجی بیگانه هستند. در حالی تنوع غذایی کم یکی از چالش‌های رستوران‌ها و هتل‌ها برای پذیرایی از گردشگران خارجی است که در معدود رستوران‌هایی حتی منو به زبان‌های دیگر پیدا می‌شود و گردشگران خارجی مجبور نیستند با ایما و اشاره غذا سفارش دهند که گاهی برای آن‌ها نتیجه غذایی ‌شود که هیچ علاقه‌ای به آن ندارند. مورد عجیب‌تر اما ترجمه‌های اشتباه و گاه خطرناک و خنده‌دار از غذاهای ایران به زبان‌های دیگر است. ترجمه‌هایی که نه وجهه خوبی برای گردشگری ایران دارد و نه نتیجه خوشمزه برای گردشگران گرسنه.

پیش از دستورالعمل صادرکردن برای ایجاد امکانات و مناسب‌سازی رستوران‌ها باید اقدامات عاجل انجام داد. راهنمای گردشگری سطح استان‌ها می‌توانند به رستوران‌های گردشگر‌پذیر سر بزنند و ضمن بررسی منو آن‌ها به رستوران‌ها برای ترجمه صحیح کمک کنند.

راهنماهای شهرهای مختلف می‌توانند تنوع غذایی شهر خود را شناسایی کنند و برای تبلیغ و استفاده از آن برنامه داشته باشند و این منجر به رقابت بین شهرهای مختلف می‌شود. بعضی وقت‌ها با شهرهایی روبه‌رو هستیم که غذاهای بومی‌شناخته‌شده‌ای دارند، اما حتی یک رستوران در سطح شهر، آن‌ها را طبخ نمی‌کنند.

تجربه مزه‌های مختلف می‌تواند تجارت چند‌سویه و پر‌سودی برای کشورهای مقصد به همراه داشته باشد. حالا تورهای شکم‌گردی مدل‌های مختلفی به خود گرفته‌اند و آرام آرام آن‌ها نیز راه خود را در بازار گردشگری ایران باز می‌کنند. تورهایی که گاهی به‌قصد صرف غذایی خاص به مقصد شهری خاصی برگزار می‌شوند یا حتی تورهایی که در آن گردشگران تمام مسیر پخت یک غذای بومی‌را همراه با آشپزها طی می‌کنند و ضمن آموزش غذای بومی را خود می‌پزند.

 

نمونه لذیذ از خوشمزه‌های تبـریز

خورشت هویج، دلمه‌ی کلم‌پیچ، سوغان سوی اهر، شوربای تره، شیرپلوی تبریز، قورماشورباسی، قویماق، کوفته تبریزی، کوکوی لوبیاسبز و لوبیاپلوی تبریز تنها بخشی از خوراک‌های طبخ شده توسط بانوان و آشپزهای هنرمند آذربایجانی است.

 

کوفته تبریزی

کوفته تبریزی یکی از غذاهای بومی‌و سنتی استان آذربایجان شرقی، شهرستان تبریز است که به دلیل طعم، عطر و خواص غذایی آن، نه تنها در این خطه از ایران، بلکه در سراسر کشور از طرفداران بسیاری برخوردار بوده و در سطح وسیعی تهیه و طبخ می‌شود. آشپزها و بانوان کدبانوی استان آذربایجان شرقی، با استفاده از موادی همچون گوشت چرخ‌کرده، برنج، لپه، تخم‌مرغ، پیاز، سبزی معطر (گشنیز، ترخون، جعفری، نعناع، شوید)، رب گوجه‌فرنگی، روغن، نمک، فلفل، زردچوبه و گردو این غذای لذیذ و فوق‌العاده را تهیه و طبخ می‌کنند. سرو کوفته‌ تبریزی همراه نان تازه‌ی سنگک، سبزی‌خوردن، ماست و برخی از چاشنی‌های بومی‌طعمی‌ماندگار را به ارمغان خواهد آورد.

خورشت هویج

این غذا از پرطرفدارترین خورشت‌های طبخ شده در برنامه‌ی غذایی مردم این استان به شمار می‌آید که همراه برنج، ترشی، ماست، سبزی‌خوردن و چاشنی‌های مورد علاقه‌ی خانواده‌های تبریزی سرو می‌شود. آشپزها و خانم‌های باسلیقه‌ی این سرزمین زیبا و دوست‌داشتنی با استفاده از موادی همچون آلوی خورشتی، هویج، زعفران، آب لیموترش، پیاز، نمک، فلفل، زردچوبه، رب گوجه‌فرنگی، گوشت ماهیچه‌ی گوسفند (در صورت تمایل می‌توان ران مرغ را جایگزین کرد) و گوجه‌فرنگی این غذای لذیذ و پرطرفدار را تهیه و طبخ می‌کنند. 

 

سوغان سوی اهر

سوغان سوی استان آذربایجان شرقی، شهرستان اهر، غذایی است بومی‌و سنتی که بوسیله‌ی این ماده‌ی ارزشمند و مفید تهیه و طبخ می‌شود. بانوان هنرمند این خطه از سرزمینمان با ترکیب موادی مانند پیاز، روغن، رشته، تخم‌مرغ و آب به آماده‌سازی این خوراک محلی می‌پردازند. این غذا با نان سرو شده و به دلیل مواد مغذی موجود در آن، برای سلامت بدن بسیار مفید خواهد بود.

 

سوزی شورباسی (شوربای تره)

شوربای تره که در گویش زیبای مردم آذربایجان به سوزی شورباسی شهرت دارد، یکی از این غذاهای سنتی و بومی‌استان آذربایجان است که متاسفانه از گزند این اعتقادات در امان نمانده و تقریبا طبخ آن رو به فراموشی است.

 

قورماشورباسی

قورما شورباسی (نوعی آبگوشت)، یکی از این غذاهای بومی‌و سنتی استان آذربایجان شرقی است که به دلیل قورمه شدن گوشت مصرفی آن، به این نام شهرت یافته است. جالب است بدانید که امروزه بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه و سلامتی، برای درمان برخی از بیماری‌ها، پیروی از رژیم غذایی گذشتگان را که با همین روش‌های مبتکرانه و هوشمندانه به نگهداری مواد غذایی خود می‌پرداختند، توصیه و پیشنهاد می‌کنند. بانوان کدبانوی استان آذربایجان شرقی با ترکیب موادی همچون گوشت قورمه شده‌ی گوسفند، پیاز، دنبه و چربی گوسفند، تخم‌مرغ، سیب‌زمینی، فلفل قرمز، لپه، زعفران، نمک، رب گوجه‌فرنگی و ادویه‌ی بومی، به تهیه‌ی قورما شورباسی معروف دیار خود می‌پردازند. در بعضی موارد، آشپزهای این استان از نوعی سبزی محلی به نام کالش نیز در تهیه‌ی این غذای اصیل ایرانی استفاده می‌کنند.

 

کوکوی لوبیا سبز

تنوع جالب و دوست‌داشتنی از انواع کوکو در رژیم غذایی مناطق مختلف کشور، وجود دارد که هر کدام با توجه به مواد اولیه‌ی در دسترس و ذائقه‌ی غذایی مردم آن ناحیه، تهیه و مورد مصرف قرار می‌گیرند. کوکوی لوبیا سبز، یکی دیگر از غذاهای اصیل آذربایجان‌شرقی است که به دلیل طعم، عطر و خاصیت غذایی ارزشمند آن، در سطح وسیعی تهیه و میل می‌شود. آشپزها و بانوان هنرمند این سرزمین، با استفاده از موادی مانند لوبیا سبز، هویج، سیب‌زمینی، تخم‌مرغ، مغز گردو، زعفران، پیاز، شیر، زردچوبه، نمک و فلفل به طبخ و تدارک آن می‌پردازند. این غذای بومی‌معمولا در سراسر شهرهای دیگر کشور نیز با کمی‌تغییر در سبک تهیه و مواد اولیه، تهیه و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در استان آن را به عنوان نوعی پیش‌غذا در کنار سوپ و سایر خوراکی‌های خوش‌‌طعم و وسوسه‌انگیز میل می‌کنند.

ارسال نظر