چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
کد خبر44470

سحر فکردار/
صدای پای بهار در تفرجگاه ائل‌گلی تبریز

692.jpg

شهریارنیوز: پارک بزرگ ائل گلی تبریز همزمان با نوروز 1397 میزبان خیل وسیعی از گردشگران نوروزی و شهروندان تبریزی است.

به گزار ش شهریار، ائل‌گلی با قرار گرفتن در یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تبریز، درختان سر به فلک کشیده‌ی کهنسال با سایه سارهای خنک، تامین نخستین نیازهای گردشگری و... به عنوان نقطه عطف گردشگری برای مسافران بی‌شماری است که راهی تبریز شده اند.

تبریز؛ پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام همزمان با سال 2018 این روزها نوروز متفاوتی را تجربه می‌کند. نوروزی که بهار گردشگری تبریز را با خود به همراه آورده است.

در این میان پارک بزرگ ائل گلی تبریز به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های تفریحی و گردشگری این شهر، میزبان مسافران بی‌شماری است که این نقطه را برای تفریح انتخاب کرده‌اند.

زیبایی‌های پارک ائل‌گلی تبریز صرفا در هوای تازه و پرطراوت آن خلاصه نمی‌شود، در میانه‌ی این پارک، استخر بسیار بزرگی نیز قرار دارد که با امواج خروشان و پرتلاطم، طبیعتی ناب را در میان ساختمان‌های بلند و مدرن این منطقه فراهم کرده است.

پارک جنگلی ائل گلی به واسطه‌ی زیبایی‌ها، طبیعت و آوازه‌اش، به نمادی برای معرفی شهر تبریز بدل شده است.

در میان امواج خروشان استخر ائل گلی، مکانی تاریخی نیز از گذشتگان به ودیعه مانده است تا روح امروزی این شهر را به تاریخ کهن این سرزمین پیوند دهد؛ عمارت کلاه فرنگی هشت ضلعی که به "کاخ ائل‌گلی" شهره است؛ این بنا، روح تاریخ و تمدن را به این طبیعت زیبا هدیه داده و مردمان را به دامان خویش کشانده است.

ساخت بنای اولیه استخر ائل گلی را به زمان پادشاهان آق قویونلو و توسعه آن را به زمان صفویه نسبت می ‎‌دهند؛ این استخر، زمانی بزرگترین منبع ذخیره آب برای آبیاری باغ‌‌های مناطق شرقی تبریز محسوب می‌شد اما اکنون منظره‌ای زیباست که شادی و نشاط را بر وجود آدمی هدیه می‌کند.

امکانات رفاهی مناسبی همچون آلاچیق‌های متعدد، روشنایی مناسب، نمازخانه‌ها و سرویس بهداشتی‌های متعدد، آب آشامیدنی ، گلکاری‌های متنوع و... همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا این تفرجگاه تاریخی به نقطه‌ای مطلوب برای مسافران تبدیل شود.

تفرجگاه ائل‌گلی، همچون جنگلی زیبا و سرسبز بساط زیبایش را در جنوب شرقی شهر تبریز پهن کرده و مردمان را از جای جای سرزمین‌مان به آغوش پر مهر خویش کشانده است.

نگارنده: سحر فکردار

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =