شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
کد خبر44597

انجام ۲ عملیات موفق نجات توسط نجاتگران هلال احمر آذربایجان شرقی

شهریارنیوز: نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی سه عملیات موفق برای امداد رسانی به مصدومان سقوط کرده از کوه انجام دادند.

به گزارش شهریار، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بناب با اعلام این خبر گفت: صبح روز گذشته (جمعه) طی اعلام گزارشی به سامانه ١١٥ بناب، مبنی بر سقوط یک خانم ۴۳ ساله از ارتفاع و شکستن پای راست در ارتفاعات ١٦٥٢ متری کوه «قره قشون»،‌ تیم عملیات پایگاه بین شهری امام علی (ع) هلال احمر بناب  به محل اعزام شد.

جعفر صادق قلی پور ادامه داد: نجاتگران هلال احمر با همکاری عوامل اورژانس استان، پس از پیمودن حدود یک ساعت راه در ارتفاعات کوه،  به فرد مصدوم دسترسی پیدا کرده و پس از اقدامات پیش بیمارستانی، آتل بندی و فیکس به پایین کوه انتقال داده و به بیمارستان امام خمینی‌ (ره) بناب‌ اعزام کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان اسکو نیز با اشاره به امداد رسانی نجاتگران هلال احمر اسکو به یک زن سقوط کرده در کوه «هولا کوخان»، گفت : همچنین ظهر روز گذشته طبق گزارش مرکز کنترل وهدایت عملیات استان مبنی بر سقوط از ارتفاع و شکستن پای راست یک زن ۳۵ ساله در ارتفاعات  کوه هولاکوخان اسکو، بلافاصله تیم عملیاتی پایگاه امداد و نجات شهدای گمیچی جمعیت هلال احمر اسکو به محل حادثه اعزام شدند .

محمد یوسفی پورماجد ادامه داد: نجاتگران پس از طی کردن مسیر دو ساعت در ارتفاعات کوه،  به محل حادثه رسیده  و پس ازانجام اقدامات پیش بیمارستانی، آتل بندی و فیکس با همکاری سایرکوهنوردان، مصدوم را به پایین کوه انتقال داده و جهت ادامه درمان با آمبولانس اورژانس استان به بیمارستان شهدای تبریز انتقال دادند.

ارسال نظر