یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
کد خبر44610

در اولین جلسه رسمی شورای شهر تبریز در سال 97 چه گذشت؟

photo_۲۰۱۸-۰۴-۰۸_۰۹-۵۷-۴۰ (2).jpg

شهریارنیوز: امروز با حضور شهردار تبریز اولین جلسه شورای اسلامی در سال ۹۷ آغاز شد. در این جلسه شورای شهر وارد بررسی ادامه بندهای لایحه بودجه شهرداری برای سال ۱۳۹۷ شد و با توجه به آیین نامه داخلی به بررسی بند بند تبصره های لایحه بودجه پرداخت.

به گزارش شهریار، تعدادی از تبصره های دائمی بررسی شده در جلسه امروز شورا عبارت اندرز: اعطای مشوق ها به احداث هتل و مجموعه های گردشگری، مکلف شدن شهرداری به هزینه منابع حاصل از هزینه کرد بخش خصوصی در پارک بزرگ برای تملک املاک باقی مانده در پارک بزرگ، اعطای مجوز به شهرداری برای انجام تعهدات دستگاه های استانداری و مسکن و شهرسازی در احیای میدان صاحب آباد، شهرداری می تواند برای تکمیل پروژه ها شاخص از محل منابع غیرنقدی تامین اعتبار کرده  و در اصلاحیه بودجه لحاظ شود و ...

در این جلسه اعضای شورای شهر پیرامون بررسی تبصره های دائمی بودجه و برخی لوایح دیگر به اظهارنظر پرداخت.

فرج محمد قلیزاده عضو شورای شهر تبریز با اعلام موافقت خود برای بررسی جزییات تبصره های لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز گفت: طبق قانون ضرورت دارد تبصره های مختلف در صحن علنی بازخوانی شود.

بهشتی در ادامه افزود: شهرداری پس از تصویب بودجه در شورای می تواند در طول سال برای بودجه اصلاحیه بیاورد.

در ادامه فرج قلی زاده نیز تصریح کرد: در این صورت متمم حذف می شود و اصلاحیه با تشریفات قانونی انجام شود.

محمد اشرف نیا نیز با تاکید بر اینکه شهرداری باید در بودجه بندی دیون خود را مشخص کند، بیان کرد: دیون نقشی در اجرای پروژه  ندارد من نمیدانم چرا نباید مبلغ آن مشخص  شود.

سونیا اندیش، نائب رییس شورای نیز در خصوص یکسان سازی قرارداد کارکنان شهرداری بیان کرد: یکسان سازی نیروی انسانی بر طبق جداولی شامل سابقه کار و مدرک تحصیلی و ... است و این به معنای برابر بودن حقوق کارمندان نیست.

وی تصریح کرد: کارگاهی که کد کارگاه بیمه گرفته و بالای 50 نفر کارگر دارد باید طبقه بندی مشاغل انجام شود و پیمانکارآن را می توان به این امر ملزم کرد.

قائم مقام شهردار در این خصوص بیان کرد: طبقه بندی مشاغل در نیروهای شرکتی  طبق قانون و مصوبات باید اجرایی شود.

موسایی تصریح کرد: دفترچه گروه های شغلی تصویب شده است و براساس آن حقوق پرداخت می شود.
وی در ادامه افزود: آنچه که از شهرداری برای توافق و تملک فضاهای سبز و باغات شهرک زعفرانیه مورد انتظار است، نیازمند هزاران میلیارد اعتبار است و این از توان شهرداری خارج است.

در ادامه جلسه امروز شورا، سعید نیکوخصلت در خصوص اتفاقات اخیر در خصوص قطع درختان زعفرانیه با بیان اینکه  همه در مورد محیط زیست نظر مشترک داریم تصریح کرد: همه دغدغه ما قطع درختان زعفرانیه هست این یک نقطه قوت  است که دغدغه مشترک داریم  و ما میتوانیم با این نقطه قوت به یکی بودن برسیم.

وی افزود: رفتارهای ما  از رسانه ها رصد می شود ما باید در مقابل نسل های بعدی شرمنده نشویم این کاری بسیار زننده است گویا در 100 سال پیش داریم زندگی میکنیم.

نیکوخصلت عنوان کرد: رای دادگاه هجدهم تیرماه صادر شده و جلسه کمیسیون ماده هفت، آبان ماه منطقه را باغ تشخیص داده و ابقای آن را تصویب کرده است.

غلامحسین مسعودی ریحان نیز در این خصوص افزود: فاجعه قطع درختان زعفرانیه را به همه مردم تبریز تسلیت می گویم و آن را با شهادت ثقه الاسلام و یاران  وی همزمان با روز عاشورا همردیف می دانم.

وی تاکید کرد: باید با مقصران این حادثه بدون کم و کاست برخورد شود.

شکور اکبر نژاد رییس شورای شهر در این خصوص گفت: از قاضی پرونده انتظار بود شهرداری را در جریان این مجادله به توافق با مدعی خصوصی دعوت کند و از قطع درختان جلوگیری نماید.

با ارایه پیشنهاد فرج قلیزاده مبنی بر تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره قطع درختان منطقه زعفرانیه و جلوگیری از اتفاقات مشابه آتی، تقی پور دیگر عضو شورا تصریح کرد: بدون پیش داوری درباره ابعاد ماجرا،  همه موارد را در کمیته حقیقت یابی که پیشنهاد شده است، مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

ارسال نظر