دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
کد خبر44635

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری استانداری:
100 هزار میلیارد ریال طرح نیمه تمام آذربایجانشرقی احصاء شد

n82881114-72276180.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجانشرقی گفت: فهرست طرح های نیمه تمام و در حال تکمیل استان به ارزش 100 هزار میلیارد ریال به منظور تامین اعتبار در سفر رئیس جمهوری احصا شد.

به گزارش شهریار به نقل از ایرنا، حمید هاشم زاده افزود: این فهرست شامل 18 طرح از جمله تکمیل راه آهن میانه - بستان آباد - تبریز، آزاد راه مرند - بازرگان، خط سوم قطار شهری تبریز، آزاد راه مراغه - هشترود و احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 740 مگاوات است.

وی اظهار کرد: علاوه بر این طرح های نیمه تمام، 13 طرح جدید اولویت دار نیز برای تصویب در هیات دولت آماده شده است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجانشرقی یادآوری کرد: این فهرست همچنین شامل طرح های دیگری از قبیل تعریف استان به عنوان هاب لجستیک منطقه، احداث راه آهن جلفا - اصلاندوز - پارس آباد برای اتصال به کشورهای همسود، ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور در استان به منظور رونق قطعه سازی و ایجاد اشتغال، نوسازی ناوگان فرسوده استان و ایجاد پایانه مرزی در اصلاندوز است.

هاشم زاده ادامه داد: این طرح ها از طریق اداره کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهیه شده و در اختیار استاندار آذربایجان شرقی قرار گرفته است تا در هیات دولت مطرح شود.

قرار است رئیس جمهوری کشورمان اوایل اردیبهشت ماه امسال برای افتتاح رسمی رویداد بین المللی تبریز 2018 به آذربایجان شرقی سفر کند.

کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 میلادی انتخاب شده و ستاد ملی و استانی برای برگزاری هر چه بهتر آن تشکیل شده است.

ارسال نظر