دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
کد خبر44637

خبر/
جزئیات مفقود شدن شش کودک ساکن گرمسار/ پلیس به جد پیگیر مسئله است

شهریارنیوز: شش کودک ۱۲ فروردین‌ماه از شهرستان گرمسار با خودرویی به تهران آمده بودند، شش روز است که ناپدید شده‌اند؛ تلاش پلیس برای پیدا کردن آنها به جد در دستور کار است.

به گزارش شهریار، مفقود شدن شش کودک در گرمسار امروز به سرتیتر اخبار رسانه‌ها تبدیل شد. ماجرا از این قرار است که دو پسر و چهار دختر 3 تا 12 ساله از دو خانواده تبعه افغانستان روز 12 فروردین در ساعت 8 شب هنگامی که والدین‌شان در منزل حضور نداشتند با یک دستگاه خودرو سواری به سمت تهران حرکت کرده و در یکی از میادین تهران پیاده شدند.

والدین این کودکان در ساعت 20:30 روز سیزدهم فروردین با حضور در کلانتری یازده گرمسار فقدان فرزندان خود را اعلام کردند.

بلافاصله با توجه به خردسال بودن مفقود شدگان و حساسیت مطلب این موضوع به جد در دستور کار پلیس گرمسار قرار گرفت و با تشکیل کارگروهی متشکل از پلیس اطلاعات و آگاهی این استان  و فرماندهی شهرستان گرمسار این مسئله پیگیری شد.

برپایه این گزارش محمد 12 ساله که بزرگترین کودک بوده چند ماه قبل نیز به تهران فرار کرده و به تکدیگری مشغول بود که توسط شهروندان به اورژانس اجتماعی و پس از آن نیز تحویل خانواده‌اش در گرمسار شد.

براساس اظهارات دو خانواده و راننده خودرویی که کودکان را به تهران برده و سوابق کودک ارشد به نظر می‌رسد این شش کودک به منظور کسب درآمد از راه تکدیگری به تهران آمده باشند.

شایان ذکر است پلیس آگاهی سمنان عکس و مشخصات آنها را به سراسر کشور اعلام نموده و این موضوع به صورت جد در حال پیگیری است.

گفتنی است، کودکان مفقود شده دو کودک به نام‌های محمد و موسی و چهار دختربچه به نام‌های ریحانه، سمیه، سمیره و سیده هستند.

ارسال نظر