سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
کد خبر44647

با شروع سال جدید:
ثبت نام در دوره های آموزشی و هنری فرهنگسرای بزرگ الغدیر آغاز شد

بو.jpg

شهریارنیوز: يكي از پایدارترین فرايندهاي جامعه بشري فرآيند شهرنشيني بوده كه در سده بيستم شتاب بيشتري يافت و رشد آن در سده بيست و يكم به حدي رسيد كه پديده‌اي تحت عنوان شهري شدن جهان به وجود آمد.

به گزارش شهریار، قدمت و اهميت شهرنشيني و عنايت صاحبان قدرت، انديشمندان همه قرون و عصرها را واداشته تا بر جنبه‌هاي مختلف جسم و روح شهر درنگ كنند و بكوشند تا قانونمندي‌هاي زندگي را دريابند و بر پايه يافته‌هاي خود به طراحي و برنامه‌ريزي شهري دست يازند و براي مسائل و مشكلات شهر و شهرنشيني چاره‌جويي كنند، روي آوردن سيل‌وار آدميان به شهرها، انبوهي و ازدحام جمعيت شهرها را با مشكلات متعددي نظير زيست محيطي، بهداشتي، اقتصادي، اجتماعي و روان‌شناختي روبرو مي‌سازد.

وجود معضل‌هاي بزرگ شهري مانند ترافيك، رعايت نكردن قوانين عبور و مرور و ... از سوي شهروندان علاوه بر گسترش زمينه‌هاي بي‌اعتمادي ميان شهرنشينان در پاره‌اي مواقع ميل به قانون‌گريزي را در جوامع دامن زده است. هر شهري در كنار ساخت فضاها و كالبد شهر، نيازمند برقراري روابط معقول بين محيط طبيعي و فيزيكي با وضع اجتماعي و فرهنگي است، به طور معمول ريشه بسياري از بحران‌هاي بزرگ و زنجيره‌اي را بايد در ضعف فرهنگ بومي و محله‌اي دنبال كرد و لذا لازمه حل مسائل شهري و بحران‌ها، اصلاح رفتار شهروندان و وجود فرهنگ مناسب شهرنشيني است، دو مقوله‌اي كه پايه و اساس پايداري و دوام شهر است.

براي انجام اين امر مهم، فرهنگسرای بزرگ الغدیر بعنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی شمالغرب کشور در تلاش است متناسب با شرايط و موقعيت اجتماعي و فردي، بهترين وسيله اطلاعاتي را انتخاب و با كيفيت عالي در اختيار شهروندان قرار دهد. یکی از این فعالیت‌ها ارائه آموزش‌های شهروندی در کلاس هایی است که در این فرهنگسرا برگزار می شود.

کلاس‌های آموزشی که در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار می شود زمینه ای مناسب برای رسیدن به اهدافی است که در بالا به آن اشاره گردید.

داود هوشنگ روشنک مدیرفرهنگسرای الغدیر با اشاره به شروع کلاس های فرهنگسرا بیان کرد: فرهنگسرای الغدیر آماده هست تا طرح‌های جدید در حوزه شهروندی را در فرهنگسرا اجرا کند.

مدیر فرهنگسرای الغدیر افزود: هر طرح و ایده ای که قابل دفاع باشد و زمینه ارتقاء سطح علمی و فرهنگی شهروندان را بالا ببرد با دیده منت آماده پذیرش آن هستیم.

هوشنگ روشنک تأکید کرد: آموزش شهروندی مختص منطقه نیست و حتی میهمانانی که در تعطیلات در کلانشهر تبریز "شهر زیبایی ها" حضور دارند می توانند به صورت رایگان از تمامی فعالیت های این فرهنگسرا استفاده کنید.

آدرس فرهنگسرا: بلوار ستارخان- خيابان شهيد قره باغي- فرهنگسراي بزرگ الغدير

ارسال نظر