یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
کد خبر44725

در محل دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد؛
جلسه هم اندیشی و بررسی آخرین وضعیت تدریس کتب آموزش شهروندی در مدارس

683.jpg

شهریارنیوز: جلسه هم اندیشی و بررسی آخرین وضعیت تدریس کتب آموزش شهروندی در مدارس با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان و اعضای شورای راهبردی آموزش های شهروندی صبح امروز برگزار شد.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام حمیدی معاون فرهنگی شهرداری تبریز در این جلسه اظهار داشت: آموزش شهروندی یکی از وظایف اصلی شهرداری تبریز است و شخص آقای دکتر شهین باهر به طور جدی پیگیر برگزاری هرچه بهتر تدریس این کتب در مدارس هستند.

وی افزود: ما نهاد تخصصی تولید محتوا نیستیم اما به این قضیه ورود کرده و محتواهای لازم توسط کارشناسان ما آماده تدریس در مدارس شده است.

حجت الاسلام حمیدی ضمن تاکید بر ورود سایر مراکز فرهنگی به قضیه آموزش شهروندی اظهار داشت: اخیرا 11 فیلم کوتاه در زمینه آموزش شهروندی زونمایی شد و این امر نشان دهنده عزم راسخ مسئولین شهرداری تبریز در این زمینه است چراکه ما بحث ورود در آموزش شهروندی را نه هزینه اضافه بلکه یک سرمایه گذاری پرسود برای شهرمان تلقی می کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز ضمن اشاره بر برگزاری مراسم اختتامیه این رویداد اظهار داشت: در تلاش هستیم تا پس از برگزاری امتحانات ترم دوم در مدارس، مراسم اختتامیه باحضور مسئولین شهری و استانی برگزار گردد و برای دور بعدی آموزش شهروندی با برنامه ریزی دقیق تر گام برداریم.

در این دیدار همچنین علمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: حقوق شهروندی یکی از الزامات دنیای مدرن است چراکه سرنوشت فرهنگی و اجتماعی افراد در آن رخ می دهد.

وی ضمن تاکید بر ورود مدارس غیردولتی به این مبحث اظهار داشت: بایستی معلمان مدارس ابتدایی با آشنایی کامل به قضیه آموزش شهروندی ورود کرده و بر دو مقوله بسیار مهم زدودن انحرافات و تقویت مسئولیت پذیری که از اهداف آموزش و پرورش می باشد تسلط داشته باشند.

همچنین در این جلسه گزارشی از نحوه اجرایی شدن آموزش شهروندی در مدارس اعلام گردید که برگزاری در بیش از نیمی مدارس طی هفته های  آموزشی گذشته از مهمترین مباحث بود.

ارسال نظر