سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
کد خبر44771

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز خبر داد:
حضور محمدمهدی حق گویان، نابغه قرآنی همزمان با اعیاد شعبانیه در تبریز

685.jpg

شهریارنیوز: معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز خبر داد: همزمان با اعیاد شعبانیه و در آستانه افتتاحیه رسمی رویداد تبریز 2018، محفل انس با قرآن با حضور نابغه قرآنی جهان اسلام محمدمهدی حق گویان در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار می شود.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی، توسعه و ترویج قرآن، رشد و تعالی معرفت دینی در پرتو انس با قرآن کریم، ترویج فرهنگ قرآن خوانی و قرائت قرآن ، معطر نمودن فضای شهر  به نور تلاوت قرآن و ترویج هنر تلاوت قرآن را از جمله اهداف برپایی محافل انس با قرآن در مراکز فرهنگی شهرداری عنوان کرد.

حجت الاسلام احمد حمیدی از تدارک برنامه‌های مختلف فرهنگی وهنری  به مناسبت  اعیاد شعبانیه  و در راستای  افتتاحیه رسمی  تبریز 2018   خبر داده و افزود: برنامه‌های قرآنی در رأس این برنامه‌ها قرار دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، با اشاره به اینکه در ۲۰۱۸ تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام معرفی شده گفت: این انتخاب، فرصت مناسبی برای تبلیغ ظرفیت‌های قرآنی و دینی است.

وی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری  برنامه های گسترده فرهنگی و اجتماعی در سطح ملی وفراملی، زمینه درخشش تبریز را بین مخاطبان ایجاد نموده و تبریز را به عنوان فیروزه جهان اسلام  به شایستگی به جهانیان بشناسانیم.

لازم به ذکر است؛ محفل انس با قرآن کریم با حضور نابغه قرآن محمدمهدی حق‌گویان، پنجشنبه  30 فروردین ساعت 10 صبح در   فرهنگسرای بزرگ الغدیر  برگزار می‌شود.

محمدمهدی حق گویان نابغه ۱۹ ساله قرآنی جهان اسلام ونخستین حافظ قرآن کریم با توانایی قرائت به ۷۴ روش در جهان که سبک‌های متنوعی را برای تلاوت قرآن ابداع کرده است برای ترویج فرهنگ قرآن به کشورهای اروپایی سفر کرد تا از این نبوغ خود به ترویج فرهنگ قرآنی در جهان کمک کند.

ارسال نظر