دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
کد خبر44861

یادداشت/ سفر رئیس جمهور به تبریز و زوم رسانه ها به کهن شهر تبریز؛ 
تیتر اولی به نام تبریز

گزارش تصویری: اجرای فضاسازی گسترده شهری در آستانه سفر رئیس جمهور به تبریز و جشن تبریز 2018

شهریارنیوز: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 حقیقتا فرصت مغتنمی برای این کهن شهر بوده است تا خیز بلندی به سمت ایجاد اقتصاد گردشگر محور بردارد.

واقعیت این است که تبریز با در نظر گرفتن سابقه تاریخی، تعدد مکان های تاریخی و گردشگری، پتانسیل های موجود و توانمندی های متعدد در حوزه گردشگری به عنوان پایتخت گردشگری انتخاب شده است . اما آیا این به معنای پایان کار و منتظر شدن برای حضور گردشگران در شهر است؟


 ما باید از این منظر به ۲۰۱۸ نگاه کنیم و نگاه علیحده نباید به موضوع داشته باشیم . ۲۰۱۸ هم یعنی اینکه ما می توانیم تبریز را تبلیغ کنیم و به این شهرمیهمان بیاوریم.


اهمیت موضوع تبریز 2018 شاید در همین نکته باشد که باید تبریز تیتر اول رسانه ها و اخبار گردشگری شود تا مخاطب داخلی و خارجی رسانه ها با ظرفیتی به نام ظرفیت گردشگر پذیری تبریز آشناتر شوند.

حضور رئیس جمهور  به همراه مهمانان داخلی و خارجی برای حضور در مراسم رسمی تبریز 2018 نیز در همین راستا تلقی می شود و البته در کنار این مسئله، توسعه و تعمیق زیرساختهای مرتبط با گردشگری، توجه به بعد علمی و عملی صنعت گردشگری نیز باید مد نظر باشد.


همواره باید تبریز را آماده ورود میهمانان کنیم. زیباسازی معابر، تمیزی پیاده روها، سرو سامان دادن به نحوه سرویس دهی در مراکز اقامتی و صیاحتی، جمع کردن نخاله ها در ورودی های شهر، و تمیزی و استاندارد سازی خدمات شهری و خدمات هتل ها و رستورانها اموری است که به باید در راستای توریست پذیرکردن شهر انجام دهیم. 


توریست برای تجربه کردن نحوه زندگی ما و غذاهای سنتی ما به تبریز می آید. برای گردش و دیدن مکانهای تاریخی، بازار بزرگ، ارک، ائل گلی و مقبره الشعرا می آید.


اما مهمتر از هر مسئله دیگری کار و تلاش برای شکل دادن و تغییر ذهنیت ها نسبت به تبریز است.


حضور رئیس جمهور به همراه مهمانان داخلی و خارجی فرصتی برای ماست تا بتوانیم تبریز را به تیتر اول رسانه ها هرچند در یک بازه زمانی مشخص تبدیل کنیم.


چه بسا با برگزاری رویدادهای مهم ملی و بین المللی در این شهر بتوانیم در طول سال تبریز را در سر تیتر رسانه های ملی و حتی فراملی قرار دهیم. قطعا این شدنی است.


علی عباسی 
 

ارسال نظر