چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
کد خبر44916

در دیدار با مسولان مرقد مقدس حضرت علی (ع) انجام شد/
اهدای پرچم مرقد مطهرحضرت علی (ع) به شهردار تبریز

1.jpg

شهریارنیوز: پرچم مرقد مطهر امیر المومنین علی (ع) به شهردار تبریز در جریان آغاز رسمی رویداد بزرگ تبریز 2018 و کسب عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی اهدا شد.

به گزارش شهریار، پرچم مرقد مطهر امیر المومنین علی (ع) به مدت یکسال بر روی قبر مطهر پوشیده می شود و پس از یک سال  به افراد بسیار مورد احترام اهدا می شود.

شهردار تبریز در دیدار خود با جعفر بغدادی معاون خدمات و زید عبدالحسین یوسف سانی مدیر تشریفات خارجی حرم مطهر حضرت علی (ع) در شهر نجف با اشاره به اینکه یکی از برکات مراسم رویداد تبریز 2018 فرصت دیدار با خادمان حرم حضرت علی است، گفت: عشق مولا علی در رگ و خون تمام تبریزی ها جاریست.

مهندس ایرج شهین باهر در این دیدارافزود: زیارت مرقد مطهر ائمه اطهار به ویژه حضرت علی اوج آرزوی همه شیعیان از جمله مردم آذربایجان و تبریز است به طوری که اگر بارها به زیارت این مکان مقدس مشرف شوند، باز هم شوق و آرزوی دوباره دارند.

شهردار تبریز تاکید کرد: ما همه خادم مولا علی هستیم و هر خدمتی از دست ما بر می آید در خدمت آستان مقدس امیر المومنین خواهیم بود

مدیر تشریفات خارجی حرم مطهر حضرت علی (ع) در شهر نجف در دیدار خود با شهردار تبریز ضمن اظهار خوشحالی برای حضور خود در تبریز این شهر را شهری توسعه یافته از نظر اقتصادی دانست.

زید عبدالحسین یوسف سانی یادآور شد تبریز نخستین پایتخت تشیع در جهان اسلام بوده به طوری که پانصد سال پیش نخستین پایتخت شیعی ذر این شهر بنا نهاده شده است.

وی اظهار داشت: نجف و مرقد حضرت علی مرکز هدایت محبان آن حضرت اهل بیت است و خرسندی از اینکه بر خلاف اراده دشمنان شیعیان ایران و عراق در سایه برکات ائمه اطهار به ید واحد بدل شده اند.

وی با اشاره به حضور هیات های مذهبی مختلف از کشور های اسلامی عزادارن و عاشقان اهل بیت آذربایجان به ویژه تبریز را برجسته اعلام کرد و گفت: موکب هیات آذربایجان به مهمان دائمی حرم حضرت علی بدل شده است

گفتنی است در این جلسه موضوع احداث و راه اندازی دستگاه قالی شویی احداث پارک در اطراف حرم و برخی خدمات مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر