پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
کد خبر44920

پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم افتتاح شد

1680.jpg

شهریارنیوز: پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم با حضورچندی از نمایندگان شورای اسلامی شهر تبریز (همچون دکتر شهرام دبیری، علی آجودان زاده، فریدون بابایی اقدم و سعید نیکوخصلت)، هنرمندان و مهمانان خارجی به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش شهریار،  سازمان فرهنگی هنری شهرداری کلانشهر تبریز، همزمان با آئین های نکوداشت تبریز 2018،  پنجمین جشنواره بین المللی نمايش های خيابانی و فضای باز شهرو شهروند تبریزیم را به طور رسمی برگزار و افتتاح کرد.
از ۲۰ دی ماه سال ۹۶با یک کارنوال شهری بسیار باشکوه پنجمین جشنوار بین المللی تبریزیم شروع شده که پنج اردیبهشت ماه باری دیگر این مراسم افتتاح و در ۱۰ اردیبهشت ماه مصادف با شب نیمه شعبان این جشنواره را به مرحله اختتام می رسد.
در این جشنواره بین المللی ۱۰ کشور خارجی شامل کشورهای عراق، تاجیکستان، ایتالیا، قزاقستان، آلمان، اتریش، آذربایجان، مقدونیه، ترکیه و گرجستان با ۱۲ نمایش در بخش مسابقه جشنواره حضور یافته تا آثار خود را به نمایش در آورند.
هدف از برگزاری این جشنواره بازنمایی پتانسیل ها و جایگاه فرهنگی، هنری، تاریخی و علمی تبریز در منطقه به موازات رویدادهای تبریز2018، تولید آثار نمایشی ممتاز مبتنی بر آموزش فرهنگ شهر و شهروندی و اخلاق شهروندی، بازخوانی دوباره تعالیم مرتبط با مهارت‌های زندگی شهری، بازنمایی و معرفی خدمات انجام گرفته از سوی کارمندان خدوم شهرداری تبریز و سازمان‌های وابسته، نمایش مشکلات و معضلات شهروندی در قالب‌های هنری به منظور تلاش در جهت رفع و بهینه سازی رفتارهای اجتماعی ، تلاش در جهت تحقق رعایت حقوق شهروندی از سوی شهروندان، انعکاس هنرمندانه زیبایی‌های فضای شهری است.
شایان ذکر است این جشنواره از پنج الی 10 اردیبهشت ماه در محل پارک ائل گلی تبریز برگزار می شود که روز آخر به ایستگاه آخر رسیده و به کار خود خاتمه می دهد.

ارسال نظر