پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
کد خبر45060

جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه در ۵ رشته ورزشی برگزار می‌شود

1396120215380426913417964.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه‌(هارنا) در ۵ رشته متنوع ورزشی برگزار می‌شود.

به گزارش شهریار، ایوب بهتاج از برگزاری بیست و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره قیه‌(هارنا) در 5 رشته متنوع ورزشی خبر داد.

وی افزود: ‌بیست و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره قیه‌(هارنا) امسال نیز همزمان با کوچ عشایر در منطقه گردشگری و سر سبز هارنا از توابع شهرستان کلیبر برگزار می‌شود. ‌

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی در ادامه ابراز کرد: در پی استقبال گسترده اهالی منطقه و همچنین استان‌ها و شهرستان‌ها همجوار قصد آن را داریم که امسال این جشنواره را گسترده‌تر و با شکوه تر از سال‌های گذشته و به صورت کشوری برگزار نماییم.‌

بهتاج در ادامه از برگزاری چندین مسابقه در رشته‌های ورزشی مختلف و متنوع از جمله طناب‌کشی‌، دوومیدانی و کشتی آشیرما در بخش مردان‌، تیراندازی با کمان به صورت سواره در بخش بانوان و همچنین کورس سواره در 2 بخش بانوان و آقایان خبر داد و افزود: امسال با تلاش‌های کمیته‌های مختلف برگزاری جشنواره، پیست اسب‌دوانی یک هفته قبل از برگزاری مراسم آماده شده است‌.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در این دوره با برگزاری جشواره به صورت کشوری‌، افزایش تعداد کورس‌های این جشنواره را پیش بینی نموده‌ایم‌.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی در ادامه تصریح کرد: در ادامه تکمیل پروژه پیست سوارکاری هارنا امسال نیز شاهد تکمیل بخش دیگری از جایگاه اهدا جوایز و تماشاگران بودیم که امیدواریم با سرعت بخشیدن به این روند پیست سوارکاری قره‌قیه‌(هارنا) تبدیل به پیستی مجهز و دائمی برای برگزاری مسابقات و جشنواره‌های کشوری و بین‌المللی گردد.‌

گفتنی است بیست‌و‌پنجمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه‌(هارنا) چهاردهم اردیبهشت ماه در منطقه قشلاق هارنا شهرستان کلیبر برگزار می‌شود.

ارسال نظر