پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
کد خبر45068

با همکاری شهرداری منطقه 3 تبریز به مناسبت نیمه شعبان و روز معلم برگزار شد؛
جشنواره نقاشی همگانی تبریز در جاده سلامت

014.jpg

شهریارنیوز: به مناسبت نیمه شعبان و روز معلم جشنواره نقاشی همگانی تبریز با همکاری شهرداری منطقه 3 در جاده سلامت، فضای سبز روبروی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3 تبریز، کودکان و نوجوانان تبریزی، همه با هم طولانی ترین نقاشی تبریز را به طول 500 متر کشیدند.

 


 

جشنواره نقاشی همگانی تبریز به مناسبت ولادت حضرت قائم (عج) نیمه شعبان و روز معلم با حضور کودکان و نوجوان (گروه سنی 3 الی 15 سال) تبریز عصر روز سه شنبه از ساعت 16 الی 20 برگزار شد.

 


 

این جشنواره نقاشی با مدیریت موسسه پروین تحریر و دبیرستان پسرانه غیردولتی اساطیر و با همکاری شهرداری منطقه 3 تبریز در چهارراه ابوریحان، فضای سبز روبروی شهرداری تبریز در رفوژ وسط (جاده سلامت) و با حضور بیش از 3 هزار تن از دانش آموزان شهر تبریز با شور و حال وشادی و  انرژی غیر قابل وصفی اجرا شد.

 

 

 

 مرتضی موحدنیا، شهردار منطقه برگزاری چنین جشنواره های هنری را بسیار تأثیرگذار بر روح و روان و اندیشه کودکان و نوجوانان دانسته و گفت: نقاشی فرد را برای بیان ایده هایش با خلاقیت مواجه کرده و به کودک و نوجوان میدان می دهد تا با کمک ذهن و خلاقیت خویش راهی از هزاران راه ملهم از تفکرات و تصورات خویش را نمایان و ظاهر کند.

 


 

وی زیبایی و ارزشمندی دیگر قالب نقاشی در کنار  سایر رشته های هنری را فراهم نمودن رفتاری خلاقانه و احساسی از موضوع ها در کنار رفتار منطقی و تحلیل گونه عنوان کرد.

 


 

شهردار منطقه، به تأثیر نقاشی در بعد تعلیم و تربیت دانش آموزان نیز اشاره کرده و آنرا در پرورش تخیل، انتقال دانش و ایجاد سرگرمی سالم و لذت بخش برای کودک مهم شمرد.

 


 

در این جشنواره  کودکان و نوجوانان شهر تبریز در گروه های سنی 3 الی 15 سال با مشارکت و شور و نشاط و شادابی ویژه ای ، نقاشی به طول 500 متر  به عنوان طولانی ترین نقاشی تبریز را کشیدند.  

 


   

 

ارسال نظر