یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۸
کد خبر45089

قدردانی فرماندار تبریز از شهرداری برای حل مشکلات کمپ ماده 16 / خدمات شهری با همراهی مردم ارتقا می‌یابد

علیار راستگو

شهریار نیوز: فرماندار شهرستان تبریز از مجموعه ی شهرداری بابت رفع مشکلات کمپ ماده 16 معتادان متجاهر قدردانی کرد.

به گزارش شهریار، علیار راستگو در نخستین نشست خبری خود اظهار داشت: کمپ ماده 16 مواد مخدر تبریز به عنوان موفق ترین مرکز جمع آوری معتادان متجاهر کشور به الگوی استان های دیگر تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اعتیاد به یکی از اصلی ترین معضلات اجتماعی جامعه تبدیل شده است تصریح کرد: کمپ ماده 16 که با تلاش و همت مسئولان ذیربط راه اندازی شده است می تواند نقش سازنده ای در ترک اعتیاد و نیز آموزش مهارت با هدف بازگشت معتادان به جامعه ایفا نماید.

راستگو با اشاره به برخی کاستی های موجود در این کمپ از تلاش های شهردار کلانشهر تبریز برای رفع مشکلات آن قدردانی کرد و گفت: همراهی مهندس ایرج شهین باهر و مجموعه شهرداری کلانشهر تبریز برای حل برخی از مشکلات کمپ ماده 16 ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی در عین حال به نقش سازمان های مردم نهاد در رفع بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی اظهار داشت: چه بسا مسائلی که سازمان های دولتی با میلیاردها تومان اعتبار نتوانند انجام دهند، سازمان های مردم نهاد با کمترین هزینه نیز موفق به اجرای آن شوند.

فرماندار شهرستان تبریز رفع مشکلات شهری را در سایه همراهی و همدلی شهروندان امکانپذیر خواند و افزود: بطور حتم ارتقای خدمات شهری بدون همکاری مردم امکانپذیر نخواهد بود.

وی با اشاره به زحمات پاکبانان شهرداری در تنظیف معابر و جمع آوری پسماندهای شهری گفت: روزانه 1200 تن زباله در تبریز جمع آوری می شود اما بدلیل عدم تفکیک از مبداء بسیاری از منابع شهری به هدر می رود.

راستگو خاطرنشان کرد: تفکیک از مبدا می تواند به غیر از رفع بسیاری از مشکلات بهداشتی، به کاهش هزینه های شهری کمک کند.

وی ادامه داد: در بحث زباله و تفکیک آن، شهرداری تمام تلاش خود را می کند اما بدون کمک و همراهی مردم کاری از پیش نخواهد رفت.

فرماندار شهرستان تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی انتقادات از عملکرد نهادهای خدمات رسان شهری در آبگرفتی های اخیر گفت: اگر منصفانه به موضوع نگاه کنیم خواهیم دید بارش های اخیر در این کلانشهر کم سابقه بوده بطوریکه هفته گذشته در یک روز میزان بارش در شرق تبریز به 17 میلی متر رسید.

وی عواملی چون ساخت و سازهای غیرمجاز در مسیر مسیل های فصلی و نیز ریختن زباله و نخاله در مسیر آبروهای شهری را از مهمترین دلایل آبگرفتی در سطح شهر عنوان کرد و گفت: به عنوان مثال 88 خانه در یکی از محلات تبریز بصورت غیرمجاز در مسیر مسیل احداث شده و به دنبال هر بارندگی گرفتار شده و ادعای خسارت می کنند!

علیار راستگو ساخت و ساز در مسیر مسیل های فصلی را خطرناک و مشکل آفرین برای مدیریت شهری عنوان کرد و ادامه داد: بارها دیده شده با ریختن زباله و نخاله در آبروهای شهری باعث مسدود شدن مسیر آبروها شده و بسیاری از آبگرفتی های صورت گرفته به همین دلیل بوده است.

فرماندار تبریز تاکید کرد: بسیاری از مشکلات شهری بدون همکاری شهروندان مرتفع نخواهد شد.

وی بر لزوم آغاز فرهنگ سازی از مدارس تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه در بحث کمربند ایمنی از مدارس جواب گرفته ایم امیدواریم در خصوص بسیاری از آموزش های شهروندی مانند تفکیک زباله هم این اتفاق رخ دهد.

وی در ادامه، از استقبال مردم تبریز از رئیس جمهوری قدردانی کرد و گفت: سفر رئیس جمهوری به مناسبت افتتاح رسمی رویداد تبریز 2018 دستاوردهای خوبی برای این شهر داشته است که پس از ابلاغ برای مردم اعلام خواهد شد.

ارسال نظر