یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
کد خبر45105

انوشه:
دانشجویان در یک ترم به اندازه 43 واحد درسی در فضای مجازی حضور دارند

دکتر انوشه، روانشناس مطرح کشور گفت: هردانشجو در یک ترم به اندازه 43 واحد درسی در فضای مجازی هست.

به گزارش شهریار به نقل از ایسنا، سید مهدی انوشه درهمایش مدیریت روابط بین فردی (دختر و پسر) و امید به زندگی در جمع دانشجویان دانشگاه بناب اظهارکرد: فضای مجازی یکی از عوامل مهم بالا بودن آمار طلاق در بین جوانان است. 
وی با بیان اینکه جوانان از ارسال پیام های مجازی بدون تفکر و اندیشه در مورد محتوی آنها پرهیز کنند، افزود: اولین و بزرگترین رمز موفقیت در زندگی جوانان در کلمه پذیرش خلاصه می شود، و هر حادثه ای خارج از اراده و اختیار انسان را باید پذیرفت زیرا این رویداد یا قابل حل و یا قابل تحمل است . 
وی دومین رمز موفقیت را هم درکی یا هم حسی نامید و گفت: لازمه داشتن هم حسی، بصیرت است و به معنای داشتن یک بینش درونی است که عامل بسیاری از بحران‌ها از جمله طلاق همین نداشتن حس مشترک و درک نیازها و انتظارات است . 
انوشه افزود: عزت نفس و اعتماد به نفس، سومین کلید موفقیت است و عزت نفس و اعتماد به نفس لازم و ملزوم یکدیگرند و دانشجویان و جوانان باید زمان، اراده و تکرار را در دست بگیرند و قبل از ملکه شدن یک رفتار، آن را ترک کنند، دروغ گویی و توجیه بزرگترین شاخصه انسان بدون عزت نفس است .
وی با اشاره به شروع تربیت و شکل گیری شخصیت انسان از دوران جنینی افزود: والدین بیشترین تاثیر را در کمک به داشتن عزت نفس جوان ایفا می کنند و تنبیه موجب انزجار کودک از خودش می شود .
وی با هشدار به دانشجویان در خصوص روابط با یکدیگر تاکید کرد: ازدواج بر مبنای روابط سطحی منجر به طلاق می شود، تعادل بین امیال جنسی، صمیمت و تعهد عامل ازدواج پایدار جوانان است؛  دانشجویان در ازدواج هایشان به نقش و روابط مهم خانواده ها دقت کرده و از پرداختن به ظواهر خود داری کنند .

ارسال نظر