پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
کد خبر45173

در جلسه مشترک با فرماندار تبریز مقرر شد:
باربران بازار تاریخی تبریز به زودی ساماندهی می شوند

1395091913073200_PhotoL.jpg

شهریارنیوز: به منظور ساماندهی باربران بازار تاریخی تبریز جلسه مشترکی در فرمانداری تبریز با حضور فرماندار، مشاور امور بازار استاندار،شهردار منطقه ۸ و ۱۰، مدیر عامل سازمان حمل و نقل بارو نمایندگان هیأت امنای بازار برگزار شد.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۸ تبریز، در این جلسه بر روی ساماندهی و حمایت از باربران داخل بازار بزرگ تبریز اعم از حل مشکل بیمه تامین اجتماعی، ارائه تسهیلات بانکی برای تعویض چرخهای دستی، صدور کارتهای شناسائی و ... به این قشر زحمتکش بحث و تبادل نظر شد.

 فرماندار تبریز دراین جلسه با بیان اینکه بازار بزرگ تبریز،هویت و شناسنامه این کلانشهر تاریخی است، گفت : بازار پتانسیل بیشتری در بحث جذب گردشگران داخلی وخارجی دارد و انجام طرح و بحث های فرهنگی و اجتماعی در بازار تبریز، همراهی اصناف را می طلبد.

راستگو گفت: شناسایی و کد دارکردن باربران بازار بزرگ تبریز به منظور نظم و انتظام محیط بازار می باشد و هدف کلی این طرح ، ساماندهی وضعیت موجود باربران است و نباید در این موضوع حتی حق یک نفر از عزیزان باربر ضایع شود.

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه هئیت امنا نقش موثری در بازار دارند، گفت: هر تیمچه در بازار باید هئیت امنای مشخص داشته باشند و تیمچه های مختلف می تواند باربران خود را برای شناسایی و ساماندهی بحث باربری در محیط بازار در ساعت مشخص به هئیت امناء معرفی کنند.

شایان ذکر است؛ در پایان جلسه مقرر شد جلسه دیگری با حضورنمایندگان کلیه اصناف و نمایندگان باربران بازار طی روزهای آتی برگزار شده و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.

ارسال نظر