پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
کد خبر45178

اختصاص بودجه برای انتقال قبور ستارخان و شیخ محمد خیابانی به تبریز

index.jpg

شهریارنیوز: یک عضو شورای شهر تبریز از اختصاص ردیف در بودجه سال 97 شهرداری تبریز برای انتقال قبور ستارخان و شیخ محمد خیابانی به تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار، غلامحسین مسعودی ریحان در گفت وگویی گفت: ستارخان و شیخ محمد خیابانی از اسطوره های آذربایجان به شمار می روند که با پیگیری های انجام شده امسال شهرداری تبریز ردیف بودجه ای برای انتقال قبور آنان در نظر گرفته و بنده پیگیر این موضوع هستم.
«سونیا اندیش» – نائب رئیس شورای شهر تبریز در این خصوص گفت: پیش از ساخت مقبره و اختصاص بودجه باید مسائل حقوقی، شرعی و قانونی آن رفع شود و سپس شهرداری هزینه ی انتقال و ساخت مقبره را تقبل کند.
وی در رابطه با گفته مسعوی ریحان در زمینه اختصاص ردیف بودجه برای این امر اظهار کرد: امسال ردیف بودجه ای با عنوان بزرگداشت مفاخر آذربایجان در بودجه ی سال ۹۷ شهرداری تبریز اختصاص یافته است .
بر اساس این گزارش، ستارخان از سرداران انقلاب مشروطه خواهی ایران بود که آرامگاه او در شهر ری، باغ طوطی در جوار شاه عبدالعظیم است، همچنین شیخ محمد خیابانی از فعالان سیاسی در دوره انقلاب مشروطه ایران بود که آرامگاه او نیز در شهر ری، باغ طوطی در جوار شاه عبدالعظیم قراردارد.

ارسال نظر