جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
کد خبر45191

امام جمعه تبریز:
دشمنان تابلودار قابل اعتماد نیستند/ ضرورت حفاظت محیط زیست به عنوان یک ضرورت اجتماعی

آل هاشم.jpg

شهریار نیوز: امام جمعه تبریز گفت: خروج آمریکا از برجام نشان داد دشمنان تابلودار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قابل اعتماد نیستند.

به گزارش شهریار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: این یک توفیق الهی است که خداوند دشمنان ما را از قشر احمق‌ها قرار داد و همه دیدیم که بعد از این اتفاق برادران حزب‌الله با بیش از ۵۰ موشک قلب اسرائیل را مورد هدف قرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری تا چند سال دیگر اسمی از رژیمی به نام اسرائیل نخواهد بود.

آمریکا در حالی از برجام خارج شد که از ما امتیازات نقد گرفت و در کنار وعده نسیه، ده‌ها تحریم جدید در قالب افراد و شرکت‌ها اعمال کرد

امام جمعه تبریز با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام نشان داد دشمنان تابلودار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قابل اعتماد نیستند، تصریح کرد: همانطور که رهبری در دوم فروردین سال ۹۴ در حرم امام رضا(ع) فرمودند که فریب لبخند دشمن را نخورید چراکه وقتی کارشان تمام شد به ما خواهند خندید، از این‌رو الان حتی اگر افرادی تردید از این موضوع داشتند نیز فهمیدند که دشمن به هیچ‌وجه قابل اعتماد نیست.

وی ادامه داد: آمریکا در حالی از برجام خارج شد که از ما امتیازهایی گرفت و تحریم‌های زیادی در قالب افراد و شرکت به ما اضافه کرد ولی در نهایت با برجام چنین برخورد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: امروز وظیفه ما اطاعت از صحبت‌های رهبری است و هرگونه برخورد با آمریکا و غرب باید مبتنی بر صدای واحد از اتحاد مسوولان و مردم باشد، باید تمام آحاد جامعه اسلامی از جمله احزاب و هر نوع سلایق سیاسی یک حرف را بزنند و همه در مقابل آمریکا نشان دهیم که از برجام خارج شدن برای مردم هیچ اثری ندارد.

وی اضافه کرد: از ابتدای انقلاب که دانشجویان لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند، ما در حال تحریم هستیم ولی آن تحریم‌ها باعث شد که به خود اتکا کنیم و الان نیز با رعایت الزامات اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری، روی پای خود ایستادیم.

آل‌هاشم با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا پس از چند ماه تبلیغات، خروج خود از برجام را اعلام کرد و شکست منطق مذاکره را بار دیگر نشان داد، گفت: آمریکای مستکبر در همراهی و توافق با سایر کشورها و متحدان غربی خود نمی‌تواند خوی استکباری را کنار بگذارد، ایران با اتخاذ راهبرد نرمش قهرمانانه که به برجام ختم شد، حربه دشمن در رابطه با ایران‌هراسی را خنثی کرد ولی آمریکا از ابتدا نشان داد به هیچ عهدی پایبند نبوده و بیهوده بودن مذاکره و توافق با این دولت استکباری را به کل دنیا نشان داد.

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه هدف اصلی آمریکا برهم زدن بازی خودساخته‌ای است که با ایجاد گروه‌های تروریسستی در منطقه به راه انداخته ولی بازهم خودش شکست خورد، یادآور شد: این اقدام آمریکا استفاده ابزاری از توافق بین‌المللی و گروگان‌گیری آن برای کسب رضایت از لابی عربی_ صهیونیستی بود که قطعاً خطرات این روند برای آینده وجود دارد.

وی متذکر شد: گره زدن یک توافق بین‌المللی به موضوع اقتدار و نفوذ منطقه‌ای، حرکتی خلاف تمام قواعد و عرف بین‌المللی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه هم‌پیمانی با آمریکا در موضوع برجام، آزمونی بزرگ و تاریخی برای متحدان غربی آمریکا بود تا میزان تعهداتشان به قول و قرارهای بین‌المللی و میزان وابستگی به آمریکا را نشان دهند، افزود: سخنان و ادعاهای پوچ رئیس جمهور آمریکا در خصوص ملت ایران هیچ تازگی ندارد، چراکه چهار دهه است با این ادله و توطئه‌ها مواجه بوده و همیشه سربلند بیرون آمده‌ایم.

آل‌هاشم بیان کرد: تردیدی نیست این بار نیز ملت ایران با وحدت و یکپارچگی و زیرپرچم انقلاب و با اتکاء به توان خود و توصیه‌های رهبری، طعم تلخ شکست و روسیاهی را به آمریکا و مجموعه نظام سلطه خواهند چشاند.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به اهمیت محیط زیست در جامعه ابراز کرد: همانطور که ما از محیط اطراف خود لذت می‌بریم و سعی می‌کنیم آن محیط را همانند خانه خود بدانیم و بیشترین تلاش را برای حفظ آن کنیم، حفظ محیط زیست نیز باید آن‌گونه باشد تا کمترین خدشه به آن وارد نشود و سعی کنیم محیط فضای سبز را سالم نگه داریم.

وی در اعلام مناسبت‌های این هفته تصریح کرد: هفته بسیج سازندگی را پیش‌رو داریم که این مجموعه در اوایل انقلاب به فرمان امام راحل(ره) شکل گرفت که خدمات ارزنده‌ای در همه بخش‌ها در کشور انجام داده ولی با ادغام با جهاد کشاورزی زمانی بخش سازندگی تضعیف شد که سپس با فرمان رهبر معظم انقلاب، این بخش به بسیج سازندگی سپرده شد.

 آل‌هاشم در ادامه، هفته هلال احمر را یادآور شد و گفت: این خادمان ارائه خدمات اجتماعی همچنین توانبخشی، تلاش برای دفاع از ارزش‌های اسلامی را جزو وطایف خود دانسته و همواره سفیر صلح و دوستی و فرشته نجات آسیب‌دیدگان هستند.

وی با تاکید به خدمات اعضای هلال‌احمر در روزهای سخت بیان داشت: هلال احمر با امکانات گاهاً محدود خود همواره از جان مایه گذاشته است.

امام جمعه تبریز در ادامه خطاب به ماموران نیروی انتظامی و مسوولان قوه‌قضائیه مبنی بر رسیدگی به موضوعات فروش سگ‌ یادآور شد: اگر برخورد صحیح انجام نگیرد،در هفته‌های آتی حرف‌های زیادی در این رابطه خواهم زد تا این وضعیت ساماندهی شود و مسوولان دقت لازم را بکنند.

وی افزود: در خیابان دامپزشکی مبادلات در رابطه با سگ‌ انجام می‌گیرد، در حالیکه تبریز یک شهر مذهبی است و اصلاً در شأن تبریز نیست که خرید و فروش سگ در آن به فور و با این وسعت انجام گیرد.

آل‌هاشم متذکر شد: سرمان را گرم ترویج کنسرت کرده‌ایم و اکثر رستوران‌ها موسیقی زنده برگزار می‌کنند و آن را جزو برنامه‌های ۲۰۱۸ می‌دانند در حالی که موسیقی زنده چه ربطی به تبریز ۲۰۱۸ دارد و چرا باید برنامه‌هایی که آمال ما زیرسوال می‌برد، انجام گیرد در حالی که ما چنین برنامه‌هایی را نمی‌خواهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید به اینکه اداره اماکن کجاست و چرا به این موضوعات رسیدگی نمی‌کند، عنوان کرد: مگر دستورالعملی صادر شده که برای رونق‌بخشی برنامه تبریز ۲۰۱۸ موسیقی زنده پخش شود و واقعاً این قانون از کجا درآمده است.

وی هفته تکریم مساجد و به غبارروبی مساجد را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید از مساجد مراقبت و محافظت کرد، باید با حفظ وحدت و صمیمت جلو برویم چراکه مسجد سنگر انقلاب است.

خطیب نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز خطاب به هیات‌ امنای مساجد، پایگاه‌های مقاومت، کانون‌های فکری نوجوانان و روحانیت مبنی بر اینکه برنامه‌های فرهنگی برگزار کنید، افزود: بنده دستور تشکیل مرکز رسیدگی به امور مساجد را داده‌ام تا برای رسیدگی به مشکلات مساجد، دقت شود و به تبع آن همه یکی شوند و اختلاف‌ها جمع شود.

وی تصریح کرد: ادارات حق ندارند از بیت‌المال دعوت به افطاری کنند،هرکجا دیدید از ادارات به افطار دعوت کردند، نروید.

ارسال نظر