شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
کد خبر45209

موزه فوتبال آذربایجان شرقی آماده پذیرایی از گردشگران و شهروندان تبریز

139359.jpg

شهریارنیوز: موزه فوتبال آذربایجان شرقی در پارک رضوان، حوزه شهرداری منطقه 6 کلانشهر تبریز همه روزه آماده پذیرایی از گردشگران و شهرندان تبریز است.

به گزارش شهریار به نقل از شهردای منطقه 6 تبریز، سامان احمدزاده، شهردار منطقه 6 تبریز، گفت: موزه فوتبال آذربایجان شرقی در ایام تابستان میزبان اهالی و شهروندان تبریز، گردشگران، دانشجویان، مربیان و دانش آموزان مدارس خواهد بود.

وی افزود: فوتبال به عنوان پرطرفدارترین ورزش کشور جایگاه بالایی نزد نسل جوان داشته و آشنایی با تاریخ این رشته ورزشی برای این قشر جالب و پراهمیت است.

احمدزاده خاطرنشان کرد: در این راستا، شهرداری منطقه 6 تبریز با توجه به اهمیت شناخت هویت و گذشته ی پرافتخار تاریخ کشور به عنوان یکی از نیازهای فرهنگی و اجتماعی نسل جوان معرفی پتانسیلهای تاریخی و جاذبه های فرهنگی و گردشگری را سرلوحه برنامه های مدیریت شهری قرار داده است.

شهردار منطقه 6 کلانشهر تبریز گفت: موزه فوتبال آذربایجان همه روزه از ساعت 9 صبح الی 20 پذیرای گردشگران، شهروندان و علاقه مندان به تاریخ و ورزش کشور است.

گفتنی است، موزه فوتبال آذربایجان اولین موزه فوتبال کشور است که به همت و ابتکار شهرداری منطقه 6 تبریز در پارک رضوان این منطقه در غرب کلانشهر تبریز راه اندازی شده است.

این موزه در نوع خود بی نظیر و منحصربفرد بوده و پیش از این تنها در کشور ژاپن موزه فوتبال راه اندازی شده است.

توپ، اسناد ورزشی، عکس، بلیت، پیراهن و لباس ورزشی فوتبالیستهای نامی آذربایجان و... از جمله وسایل ورزشی و فوتبالی موجود در موزه فوتبال آذربایجان است.

از جمله وسایل نگهداری شده در این موزه وسایل مرحوم صدقیانی بنیانگذار تبریزی فوتبال در ایران است.

ایده راه اندازی این موزه توسط ایوب نیکنام لاله، محقق تاریخ آذربایجان مطرح شد و با حمایت های شهرداری تبریز در کمتر از یک ماه آماده و در 4 دی ماه سال 93 افتتاح شد.

گفتنی است؛ سطح حوزه ی شهرداری منطقه 6 با جمعیتی حدود 120 هزار نفر، وسعتی بالغ بر 7 هزار و 431 هکتار منطقه ی غرب و شمالغرب تبریز را تحت پوشش قرار می دهد.

ارسال نظر