یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
کد خبر45216

فیروزه، به رویدادی فاخر و بین‌المللی در فضای هنری کشور تبدیل شده است

1864.jpg

شهریارنیوز: معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تبریز، گفت: جشنواره فیروزه، با گذشت هشت سال از آغاز، به رویدادی فاخر و بین المللی در فضای هنری کشور تبدیل شده و بعلاوه در فرهنگسازی شهروندی نیز موثر بوده است.

به گزارش شهریار به نقل از روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، حجت‌الاسلام احمدی حمیدی، در اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس اظهار داشت: فیروزه، ایده موثری است که سال به سال در حال پیشرفت و ارتقا است و از این رو، جمع‌آوری و معرفی آثار برگزیده سال‌های متمادی این رویداد هنری، در نگارخانه‌ای به همین نام فیروزه، می تواند به ماندگاری هر چه بیشتر دستاوردهای جشنواره بینجامد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز ادامه داد: این جشنواره، از برنامه‌های موثر شهرداری تبریز در راستای اهداف گردشگری تبریز 2018 است تا در این فرصت، گوشه‌ای از زیبایی‌ها و جادبه‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری را به هم‌وطنان‌مان و مردمان سایر کشورهای هدف، معرفی کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیشینه فرهنگی شهر تبریز اشاره کرد و افزود: تبریز در طول تاریخ، درخشان‌ترین صفحات تاریخ را به خود اختصاص داده و تاریخی به قدمت 5 هزار سال دارد و از بدو شکل‌گیری، دارای تمدن شهری بوده‌است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی اضافه کرد: آثار باقی‌مانده در موزه عصر آهن و نحوه تدفین مردگان در آذربایجان باستان، نشان‌دهنده قدمت ایمان و اعتقاد به اصول معاد در آذربایجان باستان است و آذربایجان و تبریز، همواره مردمان موحد و دیندار بوده‌اند و ازسال‌های نخست اسلام، از اصحاب اهل بیت‌(ع) بوده‌اند.

ارسال نظر