دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
کد خبر45235

شهردار تبریز خبرداد:
جلب مشارکت بخش خصوصی برای جلوگیری از تخریب بافت تاریخی

IMG_20180514_134740_403.jpg

شهریارنیوز: شهردار تبریز از جلب مشارکت بخش خصوصی و شرکت های خارجی و داخلی برای جلوگیری از تخریب خانه ها و بافت تاریخی و احداث و نوسازی بافت فرسوده خبرداد.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر در برنامه تلویزیونی «گولوش» اظهارکرد: ساماندهی بافت فرسوده و حاشیه نشینی از اولویتهای شهرداری تبریز است که مشکلات بیشتری دارند.
وی ادامه داد: برای شهرداری تبریز حل آنها در اولویت است، کارشناسان ما از چند جبهه بررسی کرده اند که ایجاد برخی فضاهای  عمومی مثل پارک زمین فوتبال و بازی ، مراکز تفریحی و خرید و تعریض خیابان و توسعه معابر با ایجاد ارزش افزوده مردم را به ساخت و ساز تشویق می‌کند.
شهردار تبریز با بیان انینکه از شهروندان تقاضا داریم به شهرداری اعتماد کنند خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا می کنم به شهرداری اعتماد کنند، باور داشته باشند ما هم برای خدمت رسانی و حل مشکلات این شهر تلاش می کنیم.
مهندس ایرج شهین باهر، ادامه داد: آنچه شورای اسلامی شهر تصویب می‌کند منعکس می شود، برنامه‌های شهرداری در سال 97 با تصویب شورا و برنامه ریزی مشخص تعیین شده و از این چارچوب نمی توانیم خارج شویم.
شهردار تبریز با اشاره به اینکه بهترین ناظر عملکرد شهردرای تبریز شهروندان هستند، یادآورشد: بهترین ناظر فعالیت ما مردم هستند، در صورت خروج از بودجه و برنامهو نیز بروز هر اشکال و تخلفی میتوانند به ما تذکر دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ما نمی‌توانیم در حوزه توریسم اقداماتی انجام ندهیم و در این حوزه پیشرفت داشته باشیم، من 46 سال در تبریز زندگی کرده ام ولی شاهد حضور پررنگ توریست خارجی نبوده ام و این امر نشان میدهد که در این حوزه باید فعالیت قابل توجهی داشته باشیم.
شهردار تبریز همچنین گفت: مجموعه مدیریت شهری تبریز همه تلاش خود را در جهت حفظ آثار تاریخی انجام خواهد داد و جایی که ببیند نمیتواند بخش خصوصی را برای ورود متقاعد کند برای حفظ اثر تاریخی چاره ای خواهد اندیشید.

ارسال نظر