پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
کد خبر45285

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز خبر داد :
آغاز طرح ساماندهی و مدیریت پسماندهای الکترونیکی با نظارت سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز

322.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از آغاز طرح ساماندهی و مدیریت پسماندهای الکترونیکی با نظارت سازمان مدیریت پسماند خبر داد.

به گزارش شهریار، علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان از آغاز طرح ساماندهی و مدیریت پسماندهای الکترونیکی با نظارت دقیق سازمان مدیریت پسماند خبر داد.

اصغری با بیان مطلب فوق افزود : طی بازدیدی که از بزرگترین کارخانه بازیافت پسماندهای الکترونیکی در شمالغرب کشور داشتیم ، این کارخانه با تبدیل پسماندهای الکترونیکی اعم از موبایل و رایانه های مستعمل به مواد با ارزش همچون طلا ، نقره ، مس ، سرب و پلاتین که برای مصارف صنعتی دوباره به چرخه تولید بازگردانده میشود .

 

 اصغری با اشاره به اینکه با بازیافت پسماندهای الکترونیکی از دفن و آسیب های محیط زیستی جلوگیری میشود ، گفت : با آغاز طرح جمع آوری و مدیریت پسماندهای الکترونیکی در شهر تبریز میتوان یک تهدید محیط زیستی را به یک فرصت تبدیل کرد و سازمان مدیریت پسماند با نظارت دقیق در امر جمع آوری (مبدا) و هم در مدیریت بازیافت (مقصد) از کاهش خطرات ناشی از دفن زباله های الکترونیکی جلوگیری کند .

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز اظهار کرد : در صورتی که پسماندهای رایانه ای و الکترونیکی با روش اصولی بازیافت شود میتوان فلزات متعددی را از آنها استخراج کرد به نحوی که از یک تن زباله موبایل میتوان ۱۵۰ تا ۳۰۰ گرم طلا بدست آورد ، این در حالی است که در معادن طلایی که اقتصادی به حساب می آید در هر تن سنگ معدن بین ۲۰ تا ۳۰ گرم طلا یافت میشود

شایان ذکر است : زباله های الکترونیکی به طور مستقیم ، با تنفس و تماس بدنی موجب بروز انواع بیماری های پوستی ، تنفسی میشوند و به صورت غیر مستقیم هم ، از طریق آلوده کردن هوا ، آب های زیرزمینی و خاک در بافت گیاهان وارد زنجیره غذایی میشوند

ارسال نظر