جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
کد خبر45299

معاون استاندار :
راه اندازی کاروان تبریز 2018 گامی موثر در اشاعه فرهنگ آذربایجان است

کاروان 2018.jpg

شهریار نیوز: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عملکرد مطلوب اعزام کاروان تبریز 2018 به شهرهای مختلف کشور، گفت: اعزام این کاروان گامی مثبت و موثر در اشاعه و تبلیغ فرهنگ و تاریخ آذربایجان است.

به گزارش شهریار به نقل از ایرنا، رحیم شهرتی فر در مراسم استقبال از کاروان گردشگری سفیران تبریز 2018، با بیان اینکه موقعیت کنونی تبریز، موجب تحول در حوزه گردشگری خواهد بود، اظهار داشت: سال 2018 برای تبریز آغازی در صنعت گردشگری است که به واسطه آن ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و هنری آذربایجان به جهانیان عرضه می شود.
وی افزود: کاروان تبریز 2018 که با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری و همچنین عرضه سوغات و صنایع دستی هنرمندان آذربایجان به همت میراث فرهنگی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و شهرداری تبریز تشکیل شد، ایده ای ناب در راستای اشاعه فرهنگی و تاریخ اصیل تبریز و آذربایجان در سراسر کشور بود.
شهرتی فر با قدردانی از تلاش های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، خانه صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین فعالان هنری و صنعتی کاروان تبریز 2018، خواستار اجرای برنامه های متنوع دیگر از این دست در طول سال برای معرفی ظرفیت های گردشگری تبریز و آذربایجان شد.
به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این مراسم ، گفت: کاروان تبریز 2018 یکی از شاخص ترین ایده ها و اقدامات اداره کل میراث فرهنگی استان در حوزه تبلیغات و معرفی رویداد بین المللی تبریز 2018 با شعار حمایت از کالای ایرانی بود که برای اولین بار به طور تخصصی به معرفی ظرفیت های گردشگری و آیین های سنتی و اصیل آذربایجان پرداخت.
مرتضی آبدار افزود: این کاروان متشکل از 70 عضو فعال در زمینه های صنایع دستی، صنعتی و هنرهای آیینی آذربایجان بود که با سفر به 15 مرکز استان و شهرستان در سطح کشور و برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری مختلف به معرفی و اشاعه فرهنگ و هنر بی بدیل آذربایجان پرداختند.
وی با اشاره به برگزاری سیرک بین المللی برزیل – ایران برای نخستین بار در کشور با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان و شهرداری کلانشهر تبریز در راستای اهداف رویداد بین المللی 2018، برگزاری سایر رویدادهای بین المللی را در تبریز از مهم ترین اهداف اداره کل دانست.
به گزارش ایرنا، کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 پس از 23 روز ایرانگردی وارد تبریز شد.
کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 میلادی انتخاب شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر