جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱
کد خبر45301

شهردار تبریز از موزه آذربایجان و موزه شهرداری بازدید کرد

بازدید شهردار از موزه (14).jpg

شهریار نیوز: همزمان با روز جهانی موزه  دکتر ایرج شهین باهر، شهردار کلانشهر تبریز از موزه آذربایجان و موزه شهرداری بازدید و با شهروندان گفتگو کرد.

به گزارش شهریار، دکتر ایرج شهین باهر، در بازدید از موزه آذربایجان و موزه شهرداری بر حفظ جایگاه تاریخی و تمدن افتخارآمیز کهن شهر تبریز تاکید کرد.

وی با اشاره به پیشینه چندین هزار ساله تاریخ و تمدن تبریز گفت: بناها و آثار تاریخی به جا مانده از گذشتگان نشان می دهد مردم تبریز از فرهنگ و تمدن بسیار پیشرفته و تاثیرگذاری در طول اعصار گذشته برخوردار بوده اند.

شهین باهر افزود: با وجود زلزله های مهیبی که در طول تاریخ در این منطقه اتفاق افتاده و تمام بناهای تبریز را با خاک یکسان کرده است، باز هم مردم خشت خشت این خاک را با هنر، علم، صنعت روز و تلاش و غیرت وصف ناپذیر خویش از نو ساخته و آباد کرده اند.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: تبریز زادگاه علما، فضا، ادبا، اندیشمندان، هنرمندان، سیاستمداران و بزرگان علم و ادب بسیاری بوده که در شکل گیری تاریخ و تمدن این سرزمین نقشی قابل توجه داشته اند، چنانکه خط به خط و خشت به خشت آثار و یادگاریهای این بزرگان امروز سخنان بسیاری برای مردم و علاقمندان علم و تاریخ و هنر و فرهنگ دارد.

دکتر شهین باهر، تصریح کرد: نسل جوان امروز میراث دار این بزرگان بوده و باید به شایستگی امانت پدران را به آیندگان برسانند.

شهردار کلانشهر تبریز، در ادامه این بازدید با برخی از شهروندان و مردم بافرهنگ و هنر دوست تبریز دیدار کرده و به گفتگو پرداخت.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر