سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
کد خبر45499

در ادامه ویژه برنامه های"شهرخدا، شهرمهربانی"؛
برگزاری کارگاه های قصص قرآنی در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز

715.jpg

شهریارنیوز: در ادامه ویژه برنامه های فرهنگی ماه مبارک رمضان در قالب طرح "شهرخدا، شهرمهربانی"کارگاه های قصص قرآنی در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز برگزار میشود.

به گزارش شهریار، قصه از مفاهیمی است که در قرآن از اهمیت خاصی‌ برخوردار است. اختصاص بخش عظیمی از آیات‌ الهی به قصص، نشانه‌های آشکار این امر به شمار می‌آید؛ چنان‌که پروردگار عالمیان قصه‌ها را برای‌ جامعه انسانی نوعی عطیهء الهی می‌داند که در آن‌ خبرهای گذشته‌ و سرگذشت انبیاء و امت‌های‌ پیشین‌ نقش بسته است، به انسان آگاهی می‌بخشد، نشان از رستگاری بشر و دلایل روشن انبیاء در برابر جبهه باطل می‌دهد، آدمی را به اندیشه و تفکر فرامی‌خواند تا با تعمق در سرنوشت گذشتگان و پیشینیان با خردورزی عبرت گیرد و آموزه‌های خود را در ترسیم راه صحیح زندگی به‌کار بندد.

  بدون ترديد، طبع انسان به شنيدن و خواندن سرگذشت‌ها و قصّه‌ها، رغبت و ميل فراوان دارد و قرآن كريم، اولين كتابي است كه نقل داستان‌های‌ و سرگذشت‌هاي واقعي پيشينيان را در راه تربيت و ارشاد مردم به‌كار گرفته و از اين ميل و رغبت طبيعي، در راه هدايت آنها بهره‌برداري كرده است در این بین به مناسبت ماه مبارک رمضان و انتخاب شعار" شهرخدا، شهرمهربانی" از سوی شهرداری تبریز برای این ماه، کارگاه های قصص قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در این کارگاه ها که با استقبال خانواده ها و کودکان، در تمامی فرهنگسراها و پارک های بانوان در حال اجرا می باشد، مربیان با خلاقیت خودشان داستان های مختلف قرآنی را به کودکان و نوجوانان ارائه می کنند. لازم به ذکر است هدف از برگزاری این کارگاه ها، آشنایی هرچه بیشتر نسل جدید با مفاهیم و مضامین قرآنی و ترویج بینش قرآنی در جامعه است.

ارسال نظر