سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
کد خبر45501

در آستانه آب گیری کامل دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز صورت گرفت:
بازدید شهردار، فرماندار و اعضای شورای شهر از دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز

IMG_9681-4.JPG

شهریارنیوز: جمعی از مدیران شهری تبریز از پروژه اکولوژیکی دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز بازدید کردند.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر شهردار تبریز به همراه، علیار راستگو فرماندار، دکتر شکور اکبرنژاد رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز از پروژه دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز بازدید کردند.

آبگیری دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز از بیستم اردیبهشت ماه آغاز شد و برای احداث و حاشیه بندی انحرافی سد اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان هزینه شده است.

با آغاز آبگیری پروژه اکولوژیکی دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز قرار است پانصد هزار متر مکعب آب در پشت سد این دریاچه ذخیره شود.

با تکمیل آبگیری بند "آبگیر شهید مدنی" دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز این مکان به بزرگترین تفرجگاه اکولوژیکی تبریز تبدیل شود.

پارک بزرگ تبریز، مهم ترین پروژه شهرداری تبریز در حوزه فضای سبز است و شهرداری تبریز اجرای این پروژه را با جدیت پیگیری با فاز بندی و اجرای مرحله به مرحله آن، سعی دارد برنامه ها و طرح های مربوط به این مکان را با دقت و سرعت مضاعف، پیش ببرد.

فاز اول این پارک 500هکتاری، به جز فضای سبز، از قسمت های متنوع تفریحی و ورزشی تشکیل شده که آبگیرشهید مدنی، یکی از این قسمت هاست.

در ادامه شهردار تبریز به همراه اعضای شورای شهر در ادامه از مراحل عملیات عمرانی میدان آذربایجان و همچنین شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان نیز بازدید کردند.

ارسال نظر