شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
کد خبر45646

توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریزانجام می‌شود
درختان با دستگاه انتقال درخت جابه جا می شوند

IMG_20180609_145849_941.jpg

شهریارنیوز: توسعه شهری یکی از نیازهای اصلی زندگی در شهرهای بزرگ است که این توسعه گاهی باعث از بین رفتن درختان می شود که در این موارد نیاز به انتقال درختان و مانعی برای از بین رفتن آن ها احساس می شود.

به گزارش شهریار به نقل از سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، انتقال درختان روشی برای پیشگیری از مرگ این جانداران به حساب می آید که به دو روش دستی و ماشینی انجام می شود.

 در روش ماشيني 80 درصد  نيروي كار انساني حذف مي شود. استفاده از دستگاه هاي مخصوص، كار ريشه كني و انتقال همزمان صورت مي گيرد كه بسته به اندازه درخت و تنوع دستگاه ها، نوع حمل متفاوت است. بيل هاي مكانيكي و هيدورليكي اين دستگاه ها توپ ريشه اي را تقريبا به طور كامل در بر گرفته و بخش كمتري از ريشه هاي فرعي قطع مي شود و در نتيجه تنش كمتري هم به درخت وارد مي گردد. سپس درخت به محل جديد حمل شده و مجددا كاشته مي شود.

سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز نیز چند سال است به دستگاه انتقال درختان مجهز شده و برای انتقال درختان از روش ماشینی استفاده می کند.

اکثر این درختان از محل جابجایی شده به پارک های مجاور یا پارک عباس میرزا انتقال داده می شود. بنا به گفته کارشناسان فضای سبز این سازمان به دلیل اینکه درختان قبل از انجام عملیات انتقال هرس می شوند این دستگاه قابلیت انتقال درختان با هر اندازه ای را دارند.

ارسال نظر