یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
کد خبر45679

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز بیان کرد:
راه اندازی ایستگاه مطالعه و برپایی نمایشگاه ویژه کتاب در مراکز فرهنگی شهرداری

726.jpg

شهریارنیوز: معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز گفت: ایستگاه مطالعه و نمایشگاه کتاب ویژه ماه مبارک رمضان در قالب طرح "شهر خدا شهر مهربانی" با هدف ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در فرهنگسراها و کتابخانه های شهرداری تبریز برپا شده است.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی با بیان اینکه  ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن و نمایش عظمت و شکوه قرآن است، افزود: تلاش می شود در این ماه با برگزاری ویژه برنامه های متنوع فرهنگی وهنری در قالب " طرح شهر خدا شهر مهربانی" پیام های ماه مهمانی خدا با لطافت خاص خود بیان شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تبریز با تمام قوا در پی حمایت از مقوله کتابخوانی است، گفت: هم اکنون27 کتابخانه عمومی زیر نظر شهرداری تبریز فعالیت می کنند که حدود ۷۰ درصد آن ها در مناطق کم برخودار تبریز احداث شده است.

حمیدی با اشاره به تعداد افرادی که به عضویت این کتابخانه ها درآمده اند، گفت: حدود 40 هزار عضو ثابت از خدمات فرهنگی کتابخانه های زیرمجموعه شهرداری تبریز بهره مند می شوند.

معاون اجتماعی افزود: هم اکنون 101هزار جلد کتاب در کتابخانه های شهرداری موجود هستند که بخشی از کتاب های موجود، در موضوعات مختلف علمی، ادبی، دینی و تاریخی بوده و بخش دیگری از آن، به منظور رفع نیاهای آموزشی و کمک آموزشی دانش آموزان و دانشجویان، به کتاب های راهنمای آموزشی اختصاص دارد و علاوه بر این، آرشیوهای منسجم نشریات و مطبوعات از دیگر بخش های جنبی کتابخانه های اشاره شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز ادامه داد: ۵۰ قرائتخانه در این مجموعه، در دو شیفیت قبل و بعد از شهر به عموم شهروندان به خصوص دانش آموزان و دانشجویان خدمات کتابخوانی ارایه می دهند.

گفتنی است؛ این نمایشگاهها  از ساعت8 صبح تا  19 عصر در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز  منتظر حضور شهروندان است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر سایر برنامه‌های کتابخانه می‌توانند به مراکز فرهنگی شهرداری تبریز مراجعه کنند.

ارسال نظر