دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
کد خبر45695

سرپرست دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی خبر داد
اجرای پروژه نصب سیستم کنترل برچسب پاسپورت در فرودگاه تبریز

13961219000276_Test_PhotoH.jpg

شهریارنیوز: سرپرست دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی از اجرای پروژه نصب سیستم کنترل برچسب پاسپورت خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از فارس، اسماعیل بابایی در جلسه ستاد سیاست‌‌گذاری و برنامه‌ریزی تبریز 2018 اظهار داشت: وزارت امور خارجه به عنوان مرکز هماهنگ‌کننده در رویداد تبریز 2018 و سایر موضوعات بین‌المللی استان همواره پیشرو بوده است.

وی تصریح کرد: با فعالیت شبانه‌روزی تلاش کرده‌ایم با بهترین برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌ها را در اسرع وقت برای رویداد تبریز 2018 انجام دهیم.

سرپرست دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: قبل از شروع این موضوع در استان فعالیت‌های گسترده‌ای را از طریق بخش معاونت دیپلماسی عمومی در وزارت کشور در کشورهای ذی‌ربط نیجریه و عربستان انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به اهمیت معرفی ظرفیت‌های تبریز در امور بین‌المللی بیان داشت: براساس آمار ارائه شده بیش از 300 هیات در حوزه‌های مختلف اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی هنری، علمی و دانشگاهی در سه سال گذشته حضور گسترده‌ای در استان داشته‌اند.

بابایی ادامه داد: حضور وزرای کشورهای اروپایی مانند وزیر اقتصاد جمهوری چک و کشور آلمان و معرفی ظرفیت‌های مختلف تبریز به این وزرا موجب هدایت افراد به سرمایه‌گذاری در استان شده است.

وی برگزاری اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری کشورهای آسیایی را بسیار خوب ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: این اجلاس برای اولین بار در خارج از تهران برگزار می‌شد که در این زمینه برای برگزاری مناسب این اجلاس در تبریز تلاش بسیاری انجام دادیم.

سرپرست دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: توانستیم سیستم صدور روادید الکترونیک را بعد از شهرهای تهران و شیراز در تبریز افتتاح کنیم به طوریکه در حال حاضر ویزای یک مهمان خارجی در کمتر از چند دقیقه صادر می‌شود.

بابایی از اجرای پروژه نصب سیستم کنترل برچسب در پاسپورت خبر داد و گفت: مراحل اولیه این پروژه انجام شده و در چند ماه آینده مسافران خارجی دیگر نیازی به ارسال برچسب روادید در پاسپورت نخواهند داشت و با این اقدام از طریق سیستم روادید الکترونیک ورود مسافران خارجی به تبریز و تائید فوری این مسافران در فرودگاه انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: تمام سی‌دی‌ها و لوح فشرده‌ای که برای معرفی ظرفیت‌های تبریز از طریق دستگاه‌های اجرایی واگذار شده بود در کشورهای اسلامی و حتی غیراسلامی از طریق معاونت دیپلماسی وزرات امور خارجی در تمام سفارتخانه‌ها منتشر شده است. 

سرپرست دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی افزود: امیدواریم با تشکیل کمیته ایرانیان در ماه‌های آینده، ایرانیان خارج از کشور در حوزه‌های مختلف با حضور در استان سرمایه‌گذاری نیز داشته باشیم.

ارسال نظر