دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
کد خبر45707

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:
دو جشنواره موسیقی در سال جاری برگزار می‌شود

111.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره موسیقی عاشیقلار و جشنواره موسیقی فجر امسال در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش شهریار، محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی امروز در جلسه ستاد سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی تبریز 2018 اظهار داشت: 67 میلیارد تومان برای اجرای 17 برنامه به منظور معرفی ظرفیت های تبریز در سال 2018 به تصویب رسیده است.

وی برگزاری رویدادهای ملی در آذربایجان شرقی را از اهداف تعیین شده در رویداد تبریز ۲۰۱۸ برشمرد و گفت: هماهنگی‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت مطبوعاتی و حوزه مطبوعات خارجی در موضوع معرفی تبریز انجام شده است.

محمدپور با بیان این که سال گذشته 19 برنامه در تبریز انجام شده است، ادامه داد: 31 برنامه در حوزه‌های مختلف قرآن و عترت، حوزه رسانه‌ای، سینمایی، تجسمی و تکریم هنرمندان در طول سال 2018 برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که هفته فیلم اروپایی با حضور 8 کشور اروپایی اتریش، مجارستان، بلغارستان، یونان، هلند، دانمارک، لهستان و آلمان برگزار شد، تاکید کرد: آثار سینمایی این جشنواره در قالب فیلم‌های بلند، کوتاه و مستند در تبریز با حضور کارگردانان و نمایندگان این کشورها اکران شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزاری جشنواره فیلم مستند در تبریز با شرکت 70 مستندساز اشاره کرد و گفت: همزمان با این جشنواره خانه مستند تبریز برای اولین بار در تبریز تشکیل شد که در این زمینه با سازمان سینمایی کشور پنج تفاهم نامه برای معرفی تبریز منعقد شده است.

محمدپور استقبال از برگزاری جشنواره موسیقی عاشیقلار و جشنواره موسیقی فجر امسال در تبریز خبر داد و افزود: 10 سالن سینمایی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم 20 سالن سینمایی به فضای سینمایی استان اضافه شود.

ارسال نظر