چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
کد خبر45953

مدیرکل راه آهن آذربایجان:
تاکنون هیچ واگنی از سیستم حمل و نقل مسافری خارج نشده است

n82947587-72396372.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل راه آهن آذربایجان با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در روزهای اخیر مبنی بر توقف بلیط فروشی برای 320 واگن حمل و نقل ریلی مسافر از سوی شرکت رجا افزود: با توجه به ارایه مجوز سیر موقت برای این واگن ها، تاکنون هیچ واگنی از خطوط این منطقه خارج نشده است.

به گزارش شهریاربه نقل از ایرنا،شاپور ارصلانی افزود: این تعداد واگن مربوط به کل شبکه ریلی حمل و نقل مسافر بوده و برخی از آن ها دارای عمر بیش از 30 سال است.
وی با اشاره به ابلاغیه راه آهن کشور به شرکت های حمل و نقل مسافر برای نوسازی ناوگان به منظور تامین ایمنی مسافران اظهار داشت: 50 واگن از خطوط منطقه آذربایجان نیز که در مسیر تبریز - تهران و تبریز - مشهد فعال می باشند، مشمول طرح نوسازی هستند.
مدیرکل راه آهن آذربایجان با بیان اینکه حفظ امنیت مسافران در اولویت راه آهن قرار دارد، یادآوری کرد: مجوز سیر موقت پیش فروش بلیط این واگن ها زیر نظر راه آهن تا 15 تیر صادر شده و مسایل فنی آن ها از سوی کارشناسان در مرکز و ستاد در حال پیگیری است.
ارصلانی ادامه داد: در صورت تایید کارشناسان، مجوز سیر واگن ها تمدید می شود و در غیر این صورت باید شرکت ها نسبت به نوسازی واگن ها اقدام کنند یا راه آهن نسبت به جایگزینی آن ها با سایر شرکت های حمل و نقل ریلی مسافر اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر