دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
کد خبر46364

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریزاظهارکرد:
مسابقات بین المللی ورزشی ابزار توسعه گردشگری

IMG-20180702-WA0009.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز گفت:مسابقات بین المللی ورزشی ابزار توسعه گردشگری است.

به گزارش شهریار، علیرضا رحیمی ظهر امروز در نشست خبری مسابقه بزرگ بین المللی شطرنج سیمولتانه تبریز ۲۰۱۸ با بیان اینکه ورزش به عنوان یک صنعت در دنیا مطرح است، اظهار کرد: این مسابقه می تواند به عنوان ابزار توسعه گردشگری در کشور ما مطرح شود.

وی افزود: امروز ورزش در کشور ما به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری محسوب می شود که حضور اساتید بین المللی بر جذابیت این مسابقات می افزاید.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز با بیان اینکه این مسابقات در رسانه های مختلف جهانی منعکس می شود، ادامه داد: می توانیم با استفاده از برگزاری چنین مسابقاتی، اماکن گردشگری شهر از جمله ائل گلی تبریز را به مردم ایران و جهان معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه این مسابقه مصوب ستاد تبریز ۲۰۱۸ است، ادامه داد: مجری اصلی این برنامه سازمان ورزش شهرداری تبریز است که به شکل جشن برای مردم هزینه شده است.

رحیمی همچنین ادامه داد: اساتید شطرنج کشورمان بدون هیچ حق الزحمه ای در این مسابقه حضور یافتند و برنامه تلویزیونی خندوانه بدون دریافت هیچ ریالی این مسابقه را انعکاس خواهد داد.

وی با بیان اینکه هزینه جاری این مسابقه توسط اسپانسر جذب شده، ادامه داد: افتخار می کنیم با دست خالی و بدون پرداخت ریالی، چنین برنامه ای را برگزار کردیم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز از برگزاری مسابقات جهانی قهرمانی رزمی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات که در تبریز برگزار خواهد شد در تاریخ ایران بی نظیر است چرا که رزمی کاران پنج قاره جهان در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

وی در بخش دیگر سخنان خود به تجهیز پارک های سطح شهر به میز شطرنج اشاره کرد و گفت: امیدواریم در آینده نزدیک این ورزش در سطح شهر همه گیر شود.

ارسال نظر