چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
کد خبر46453

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی:
ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز به 2 برابر افزایش می‌یابد

13960712001429_Test_PhotoH.jpg

شهریارنیوز:مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی از پیشرفت سه پروژه مهم فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبریز خبر داد و گفت:ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز به 2 برابر افزایش می‌یابد.

به گزارش شهریاربه نقل از فارس،مصطفی صفایی اظهار داشت: پروژه توسعه و بهسازی اپرون بتنی و تاکسی ون‌های ارتباطی فرودگاه تبریز با اعتباری بالغ بر 235 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در حال اجراست که با اتمام آن ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز به بیش از 2 برابر افزایش می‌یابد.

وی افزود: توسعه ترمینال شماره 3 فرودگاه تبریز دیگر پروژه مهم فرودگاه تبریز است که با سرعت و دقت در حال اجراست.

این مقام استانی در حوزه حمل و نقل هوایی اضافه کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم فرودگاه تبریز در چند سال اخیر است که طی آن ترمینال 3 فرودگاه تبریز با هزینه‌ای بالغ بر 38 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به  مساحت 787 متر مربع توسعه می‌یابد.

صفایی همچنین از پیشرفت پروژه عملیات آسفالت‌ریزی جاده دسترسی ترمینال فرودگاه تبریز خبرداد و اظهار داشت: با توجه به اینکه آسفالت بلوار ورودی، محوطه ترمینال و میدان فرودگاه تبریز به دلیل وجود خرابی‌ها و ترک‌ها نیاز به بهسازی دارد، تصمیم به بهسازی آسفالت محل‌های مورد نظر گرفته شد و هدف از آن زیباسازی محیط فرودگاه و تسهیل رفت و آمد مراجعان و مسافران فرودگاه تبریز است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: در چند روز گذشته تراش آسفالت جهت حصول به سطح مسطح و لایه آسفالت آن انجام گرفته است تا پس از اجرای آسفالت لایه "بیندر" (لایه زیرین) ،آماده روکش نهایی و لایه "توپکا" (لایه رویه)  شد.

وی افزود: جهت ایجاد چسبندگی لایه آسفالت قبلی به آسفالت اجرا شده،یک لایه قیر تک‌کت بر روی آسفالت قبلی پخش شد که از سایر اقدامات صورت گرفته در این راستاست.

لازم به ذکر است، عملیات اجرای آسفالت لایه توپکا(لایه رویه) و بیندر (لایه زیرین) بلوار ورودی و جاده دسترسی به ترمینال و خانه‌های سازمانی، ساختمان اداری و میدان جلوی ترمینال فرودگاه حدود 6 هزار تن آسفالت و با هزینه‌ای بالغ بر 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات بهسازی شرکت و با هماهنگی مدیریت نگهداری ابنیه و سطوح پروازی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران توسط فرودگاه تبریز در حال اجراست.

ارسال نظر