پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
کد خبر46473

در راستای ترویج فرهنگ مطالعه/
ایجاد کتابخانه های پارکی در پارکهای غرب تبریز

کتابخانه پارکی (3).JPG

شهریارنیوز: شهرداری منطقه 6 برای اولین بار اجرای کتابخانه های پارکی را در جهت فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، استفاده شهروندان از کتاب و دسترسی آسان در فضاهای پارکی شروع کرده است.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی، سامان احمدزاده، شهردار منطقه 6تبریز گفت: در ادامه اجرای طرح کتابخانه های پارکی که پیش از این به عنوان پایلوت در پارک شنب غازان تبریز احداث شده بود این کتابخانه ها در دیگر پارکهای غرب تبریز در سطح حوزه شهرداری منطقه 6 نصب شدند.
وی با بیان اینکه اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست، افزود: از الزامات فرهنگی و اجتماعی شهرداری ها ارتقا سطح فرهنگ عمومی شهر بوده و ترویج مطالعه و کتابخوانی در این راستا تاثیر بسزایی دارد.
سامان احمدزاده  توسعه فرهنگ کتابخوانی را سبب آرامش افراد جامعه دانست و بیان کرد: کتاب خوراک روح بوده و هزینه اضافی و مازاد بر وظیفه شهرداری محسوب نمی شود .
وی با اشاره به اینکه شهرداری ذاتاً یک نهاد خدماتی بوده و باید به ارگان اجتماعی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: این طرح با تلاش همکاران معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه 6 تبریز در تمام پارک های منطقه اجرا خواهد شد.

 

ارسال نظر