شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
کد خبر46513

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی؛
هیچ محدودیتی در ارائه‌ی مجوز اجراهای موسیقی استانی نداریم/ فعالیت ٣١ موسسه موسیقی در آذربایجان شرقی

موسیقی.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از فعالیت ٣١ موسسه موسیقی در آذربایجان شرقی خبرداد و اظهار داشت: ما هیچ محدودیتی در ارائه‌ی مجوز اجرا‌های استانی نداریم و معتقدیم باید زمینه برای اجرا‌های گروه‌های موسیقی استانی در سطح کشور فراهم گردد.

به گزارش شهریار، محمدپور در نخستین نشست تخصصی موسسات تک منظوره هنری موسیقی در تبریز با اشاره یه اینکه در حال حاضر ٣١ موسسه در زمینه موسیقی در سطح استان فعالیت می‌کنند، گفت: افزایش کمیت موسسه‌های هنری موجب ارتقای کیفیت در این عرصه نیز خواهد شد و فضای رقابت نیز تنگ‌تر می‌شود.

وی افزود: تقویت موسیقی استان و تولید آثار فاخر در این حوزه نیازمند دغدغه‌ی بیش از پیش اهالی موسیقی و عزم همگانی فعالان این عرصه است.

محمدپو به آسیب‌شناسی حوزه‌ی موسیقی استان پرداخت و گفت: سیستم توزیع آثار موسیقی در استان یکی از مواردی است که بحث‌های بسیاری درخصوص آن به گوش می‌رسد و هنرمندان از توزیع نامناسب آثارشان گله‌مند هستند.

محمدپور افزود: متاسفانه ما مرکز‌های پخشی که به نوعی ارتباط مستمر با بازار داشته باشند و به نحوی مبادله آثار هنری را در عرضه به مردم رصد کنند و از طرفی به تولید کننده این را نشان دهند که برای مخاطب چه نوع کاری را با چه شرایطی باید در نظر بگیرد نداریم.

وی نظارت و مدیریت صحیح بر توزیع آلبوم‌های موسیقی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: باید یک تشکل صنفی ایجاد شود و این خود فعالان موسیقی هستند که باید یک تشکل صنفی را بین خودشان ایجاد کنند و آن تشکل صنفی بتواند سود و زیان ناشران را در توزیع آثار موسیقایی دنبال کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مشکل سیستم توزیع را متوجه همه‌ی کالا‌های فرهنگی دانست و گفت: اگر سیستم توزیع خوب عمل کند امکان انتخاب برای افراد به وجود می‌آید و گردونه استقبال از آثار هنری تعریف می‌شود.

این مقام مسئول، در ادامه با اشاره به لزوم تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر، تاکید کرد: هنرمندان عرصه‌های مختلف باید به این باور برسند که اثری که تولید می‌کنند می‌تواند برای آن‌ها آورده‌ی اقتصادی داشته باشد و در این صورت است که اقتصاد فرهنگ و هنر نیز ارتقا خواهد یافت.

وی، تقویت موسیقی بومی و محلی را جزو سیاست‌های کاری این اداره کل عنوان کرد و گفت: تقویت موسیقی استان و تولید آثار فاخر در این حوزه نیازمند دغدغه‌ی بیش از پیش اهالی موسیقی و عزم همگانی فعالان این عرصه است.

محمدپور با اشاره به لزوم دفاع از حیثیت موسیقی استان، گفت: ما هیچ محدودیتی در ارائه‌ی مجوز اجرا‌های استانی نداریم و معتقدیم باید زمینه برای اجرا‌های گروه‌های موسیقی استانی در سطح کشور فراهم گردد.

وی در ادامه با اشاره یه اینکه در حال حاضر ٣١ موسسه در زمینه موسیقی در سطح استان فعالیت می‌کنند، تاکید کرد: افزایش کمیت موسسه‌های هنری موجب ارتقای کیفیت در این عرصه نیز خواهد شد و فضای رقابت نیز تنگ‌تر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم پرهیز از سلیقه‌گرایی و تکیه بر قوانین و ضوابط در این عرصه تاکید کرد.

در این نشست مدیران موسسات هنری به برخی مسائل و مشکلات حوزه‌ی موسیقی استان اشاره کردند. 

ارسال نظر