چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
کد خبر46601

ورزش همگانی در تبریز رفته رفته به یک فرهنگ تبدیل می شود؛
حضور پرشور شهروندان تبریزی در ورزش صبحگاهی پارک حکیم نظامی

11.jpg

شهریارنیوز: شهروندان تبریزی استقبال پر شوری از طرح "صبح و ورزش" و ورزش‌های صبحگاهی پارک حکیم نظامی داشته‌اند.

به گزارش شهریار، طرح "صبح و ورزش" که به همت سازمان ورزش شهرداری تبریز در پارک‌های این شهر برگزار می‌شود، با استقبال پرشور همشهریان مواجه شده است.

ورزش‌های صبحگاهی پارک حکیم نظامی (روبروی ساختمان شهرداری مرکز) که فعالیت خود را با 15 شهروند و از اواخر فروردین آغاز کرده، در حال حاضر شاهد حضور بیش از 250 شهروند آقا و خانم در ورزش‌های صبحگاهی است.

نکته جالبی که در خصوص طرح "صبح و ورزش" وجود دارد این است که با افزایش ایستگاه‌های تندرستی در پارک‌های سطح شهر می‌توان به‌وفور حضور سالمندان در ورزش‌های گروهی صبحگاهی را مشاهده کرد. چراکه ورزش در سالمندی از اهمیت بالایی برخوردار است و شهروندان وقتی به‌صورت دهن به دهن که یکی از اثربخش‌ترین مجراهای ارتباطی مورداستفاده طرح صبح و ورزش در پارک‌ها می‌باشد، فواید و اثرات مفید ورش و نرمش صبحگاهی را با دیگران تبادل می‌کنند، افراد مسن سعی می‌کنند با بهره‌مندی از مزایای این طرح فعال مانده تا از عواقب بی‌تحرکی دور بمانند.

و امروز شاهد آن هستیم که علاوه بر شهروندان، تیم‌های ورزشی و به‌خصوص رزمی نیز ضمن حضور در ورزش‌های صبحگاهی پارک حکیم نظامی، به اجرای حرکات نمایشی رزمی می‌پردازند که با استقبال شرکت‌کنندگان در ورزش‌های صبحگاهی همراه شده است.

 

ارسال نظر