چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
کد خبر46610

باغ توت گلگشت از تخریب نجات یافت/ "پارک قازان" هدیه‌ی شهرداری به شهروندان تبریزی

03.jpg

شهریارنیوز: پارک قازان (باغ توت گلگشت) عصر امروز ۲۰ تیرماه از سوی شهرداری منطقه دو تبریز با حضور مسئولان استانی و شهری به بهره برداری می رسد.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه دو تبریز، با اتمام مراحل اجرائی پارک قازان که دارای امکانات متعدد رفاهی است، این پارک بعنوان هدیه سبز شهرداری منطقه دو به شهروندان تبریزی، امروز چهارشنبه ۲۰ تیرماه ساعت ۱۶ عصر با حضور مدیران استانی و شهری و با حضور مردم شریف تبریز به بهره برداری می رسد.

پارک قازان به منظور احیای باغات قدیمی تبریز، توسعه و ایجاد فضای سبز مناسب برای استفاده شهروندان، با ۵ هزار مترمربع مساحت دارای درختان کهنسال توت است که با تغییر کاربری از سوی شهرداری منطقه دو، تبدیل به پارک محله ای شده و این امر گام بلند دیگری در افزایش سرانه فضای سبز شهری بشمار می آید.

احداث بوفه و غذاخوری، مبلمان شهری و نورپردازی، سرویس بهداشتی و ایجاد فضای سبز با کاشت چمن در ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و انجام گلکاری در ۴۵۰ مترمربع مساحت، از اعم امکاناتی است که با صرف ۹۰ میلیارد ریال اعتبار، در پارک قازان ایجاد شده است.

با توجه به قرار گرفتن پارک قازان در جوار کلینیک های متعدد گلگشت و به جهت مراجعه بیماران و همراهان آنان به این مراکز درمانی، فضای این پارک می تواند مورد استفاده آنان نیز قرار گیرد.   

                                                                                              

ارسال نظر