پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
کد خبر46671

بازدید معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی از پروژه های شهرداری تبریز

IMG_9944.JPG

شهریارنیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربايجان شرقی از پروژه های مختلف شهرداری تبریز بازدید کرد.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه 5 تبریز، جواد رحمتی، معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربايجان سرقی به همراه شهردار تبریز از چند پروژه عمرانی منطقه 5 تبریز بازدید کردند.

در این بازدید سه ساعته از طرح های عمرانی همچون بزرگراه دو کمال، تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر (عج)، پارک 400 هکتار آرپادره سی، مسیر گشایی فرشته جنوبی، پارک نیاوران، ساختمان جدید اداری منطقه 5، ورزشگاه پنج هزار نفری مرزداران، باند کندرو جنوبی جاده تهران و ساماندهی مسیرمهرانه رود بازدید شد.

در این مراسم یعقوب هوشیار شهردار منطقه 5 تبریز با بیان اینکه امسال با دو هزار و 200 میلیارد ريال اعتبار طرح های عمرانی در سطح حوزه اجرا می شود، اظهار کرد: تلاش داریم باند کند رو جنوبی جاده تهران ، مسیر گشایی فرشته جنوبی ، پارک نیاوران ، مجتمع فرهنگی مذهبی فرشته و پارک جنگلی آرپادره سی را در هفته دولت امسال افتتاح کنیم.

همچنین در این مراسم مهندس ایرج شهین باهر شهردار کلانهشر تبریز با قدردانی از بازدید معاون عمرانی استاندار از پروژه های عمران شهری از شهرداری منطقه 5 تبریز به عنوان منطقه ای فعال و پویا در اجرای طرح های عمرانی یاد کرد و گفت : تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر(عج) که از آن به عنوان فاز اول اتوبان ولایت یاد می شود با 250 میلیارد ريال در حال احداث است و در صورت بهره برداری کوی های نصر و استانداری را از بن بست بودن خارج خواهد کرد.

وی همچنین ساماندهی مسیر جاده تهران را از اقدامات ارزنده منطقه 5 تبریز ذکر کرده و گفت : پس از بهره برداری از باند کند رو شمالی مسیر جاده تهران، باند کند رو جنوبی نیز در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی در این رابطه تصریح کرد: برای تملک و عملیات عمرانی 10 کیلومتر مسیر گشایی در مسیر جاده تهران بالغ بر 200 میلیارد ريال هزینه شده است.

همچنین مهندس جواد رحمتی معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربايجان شرقی در حاشیه این بازدید گفت : اهمیت اجرای پروژه های عمرانی در کلانشهرها منجر به افزایش رفاه و آسایش شهروندان شده است.

وی اجرای پارک جنگلی آرپادره سی به مساحت 400 هکتاررا یک فرصت برای آینده کلانشهر تبریز از نظر تامین و افزایش سرانه فضای سبز ذکر کرد و گفت: در صورت حضور سرمایه گذراران بخش خصوصی پارک آرپادره سی به یکی از مکان های توریستی و تفریحی تبدیل خواهد شد.

وی در ادامه به اهمیت مسیرگشایی در ورودی شرق تبریز اشاره کرد و گفت: با بهره برداری ازباند های کندرو جاده تهران علاوه بر کاهش ترافیک شاهد تغییر مبلمان شهری ورودی شرق تبریز خواهیم بود.

ارسال نظر