شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
کد خبر46704

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تبریز:
حجاب عامل اصلی استحکام در خانواده هاست/برگزاری برنامه های فرهنگی در پارک های بانوان به مناسبت روز دختر

IMG_3961.JPG

شهریارنیوز: معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تبریز گفت: حجاب عامل اصلی گرمی و استحکام در روابط زن و شوهر است.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی ظهر امروز در همایش حافظان حریم خانواده (مروارید و صدف) با اشاره کشف حجاب توسط رضاشاه در سال 1314 اظهار کرد: کشف حجاب اولین اقدام فرد دوره گرد و بی سوادی به نام رضاشاه بود که تمامی عوامل رژیم پهلوی را گردهم آورد تا بتواند به تدریج مظاهر غربی را وارد فرهنگ ایرانی کند.

وی با بیان اینکه بر اساس کتاب های تاریخی، حجاب در ایران قدمت سه هزار ساله دارد، ادامه داد: با ورود اسلام به ایران، زنان ایرانی محجبه نشده اند بلکه در دوران های قبل از اسلام، حجاب به عنوان مظاهر ایرانی در کشور نهادینه شده بود.

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تبریز با اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و نامگذاری این روز به نام روز دختر، اظهار کرد: به مناسبت روز دختر برنامه های مختلف فرهنگی در پارک های بانوان و مراکز فرهنگی برگزار می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه دختران همانند بلور هستند، ادامه داد: خانواده باید در نگهداری و تربیت فرزندان خود کوشا باشند و مسئله حجاب و عفاف را به کودکان خود آموزش دهند.

حجت الاسلام حمیدی در ادامه با بیان اینکه یکی از عوامل طلاق تنوع طلبی یکی از طرفین است، تصریح کرد: وضعیت طلاق در کشور خطرناک و در شأن مردم مسلمان ایران نیست که یکی از عوامل طلاق در کشور تنوع طلبی است که این مسئله از بی توجهی برخی ها به مسئله حجاب در جامعه نشأت می گیرد.

وی همچنین ادامه داد: آرامش قلوب مردان در جامعه، حجاب زنان است که حجاب می تواند عامل گرمی و استحکام خانواده ها در جامعه باشد.

ارسال نظر