شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
کد خبر46706

اجرای طرح ضربتی مبارزه با موش های فاضلابی توسط معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز

گزارش تصویری: آغاز عملیات مبارزه با موش های فاضلاب شهری توسط مجموعه خدمات شهری شهرداری تبریز

شهریارنیوز: همزمان با شروع فصل گرما،طرح ضربتی مبارزه با موش های فاضلابی از سوی حوزه معاونت خدمات شهری و اجرائی شهرداری تبریز آغاز شد.

به گزارش شهریار، مسعود برزگرجلالی معاون خدمات شهری و اجرائی شهرداری تبریز با ذکر این خبر، گفت:با توجه به شروع فصل گرما و تکثیر و تزاید نسل موش های فاضلابی و حیوانات موذی و حشرات و به منظور جلوگیری از شیوع  چهارده نوع بیماری  مشترک بین انسان و حیوان از قبیل طاعون، حصبه، وبا، تیفوس، تب راجعه و ... ، طرح ضربتی مبارزه با موش های فاضلابی در سطح شهر تبریز اجرا می شود.

وی افزود:از موش های فاضلاب می توان به عنوان مهمترین معضلات و مشکلات بهداشت شهری در کلانشهرها نام برد که در این طرح که از نوزدهم تیرماه به طور ضربتی در مناطق دهگانه شهرداری شروع شده، سعی شده است اقدام مناسبی در جهت از بین بردن این حیوانات و بیماریهای ناشی از زاد و ولد آنها انجام گیرد.

معاون خدمات شهری و اجرائی شهرداری تبریز، همچنین خاطرنشان کرد: در این طرح که تا نیمه شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت کلیه کانالهای روباز به متراژ 343227 مترمربع طعمه گذاری و سم پاشی و کلیه کانالهای روپوشیده به متراژ 162556 مترمربع طعمه گذاری و مه پاشی می گردد.

برزگرجلالی، مشارکت شهروندان فهیم تبریز در اجرای هرچه بهتر این طرح را یادآور و خاطر نشان کرد:در این زمینه تلفن گویای 137 شهرداری تبریز آماده ثبت نظرات، پیشنهادات و حتی شکایات همشهریان عزیز می باشد.

ارسال نظر