شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
کد خبر46707

استاندار آذربایجان شرقی:
حجاب و عفاف موجب طهارت قلب انسان ها در جامعه می شود

IMG_4017.JPG

شهریارنیوز: استاندار آذربایجان شرقی گفت:حجاب و عفاف موجب طهارت قلب انسان ها در جامعه می شود و در دین اسلام نیز بارها به این مسئله تأکید شده است.

به گزارش شهریار، مجید خدابخش ظهر امروز در همایش حافظان حریم خانواده (مروارید و صدف) با بیان اینکه مسئله حجاب در طول تاریخ ایران قدمتی از دوره ساسانیان دارد، اظهار کرد: مسئله حجاب در ایران از دوره ساسانیان تا دوره پهلوی و در ادیان مختلف قبل از اسلام امری ضروری بود چرا که حجاب جزو اولویت های امنیت روانی جامعه به شمار می رود.

وی افزود: حجاب و عفاف موجب طهارت قلب انسان ها در جامعه می شود و در دین اسلام نیز بارها به این مسئله تأکید شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه انسان های سودجو و خوش گذران در غرب به نام آزادی زنان و تساوی حقوق زن و مرد فرهنگ برهنگی را ترویج داده اند، تصریح کرد: این افراد برای سواستفاده و بهره وری از زنان اقدامات بی اساسی را انجام دادند که امروز رفته رفته جامعه غربی از این رفتار بیزار شده است.

وی با بیان اینکه عفاف بحث ریشه ای است، ادامه داد: عفاف یک اصل بوده و حجاب میوه آن است، عفت و تقوا و پاکدامنی در ابعاد مختلف برای مردان و زنان است و حتی در قرآن ابتدا به مردان تاکید کرده که مراقب چشم‌ ،گوش و زبانشان باشند.

وی با تاکید به اینکه حجاب برای طهارت قلب مردان و زنان است و اگر رعایت نشود، طهارت قلب زیرسوال می‌رود، گفت: آرامش روانی یکی از نیازهای اصلی بشر بوده و راه و روش متعددی برای آن مطرح می‌شود ولی آن چیزی که کارآمدترین است، رسیدن به طهارت قلب است.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: اگر طهارت قلب از انسان گرفته شود، فکر و چشم همچنین زبان فرد آلوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه در فضای مجازی شاهد رد و بدل پیام‌های مجاز و غیرمجاز نامحرم هستیم، گفت: اگر جامعه بخواهد آرام از لحاظ امنیت روانی شود، باید عفاف را اولویت اصلی قرار دهد، گفت: حجاب حتما باید مبتنی بر عفاف باشد و انسان باید از درون قلب آن را قبول کند.

 با تاکید به اینکه حجاب به هیچ عنوان مانع کار و فعالیت اجتماعی نیست، افزود: زنان زیادی در زمینه‌های مختلف مدیریتی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارند که در این عرصه نیز موفق شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: طی دو ماه گذشته چند نفر از زنان را به عنوان بخشدار، ناظر گمرک، معاون پرورشی منصوب کرده‌ایم و این اقدام را به سایر دستگاه‌های دیگر هم توصیه می‌کنیم.

خدابخش با تاکید به اینکه هیچ تقابلی بین حجاب و عفاف با فعالیت اجتماعی و سیاسی نیست، تصریح کرد: اخیراً تبریز میزبان بازی‌های آسیایی والیبال نوجوانان بود و در این مسابقات همه نگران از حضور تماشگار زن بودند، در حالی که با اجازه ورود زنان تعداد زنان بیشتر از آقایان در سالن بود و هیچ اتفاقی هم نیافتاد چراکه زنان با روشنفکری و حفط حجاب در عرصه‌ها حضور می‌یابند.

وی تاکید کرد: یکی از عرصه‌هایی که می‌توان از دولت مطالبات زیادی داشت، همین عرصه مدیریتی است و امیدواریم با تشخیص اولویت و شناخت و عفاف در زنان و مردان، بتوان جامعه را به نحو احسن اداره کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: خانواده‌ها به عنوان رکن اصلی تربیت اولاد صالح، فکور و بصیر هستند و باید دقت زیادی در این خصوص داشته باشند.

ارسال نظر