چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
کد خبر47440

یک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان:
بیش فعالی در 5 تا 8 درصد کودکان مدرسه‌ای دیده می‌شود

b23284-th3.jpg

شهریارنیوز:‌یک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان گفت: بیش فعالی در پنج تا هشت درصد کودکان مدرسه‌ای دیده می‌شود.

به گزارش شهریاربه نقل از ایسنا،‌دکتر ساسان ساکت  اظهار کرد: گاهی خودمان در یک جا آرام نشستن، توجه کردن یا کنترل کردن رفتارهای تکانشی دچار مشکل می‌شویم اما در برخی افراد این مشکلات آنچنان فراگیر و پایدار است که در  عرصه زندگیشان شامل خانه، محیط آموزشی، اجتماعی و کار مزاحمت ایجاد می‌کند.


وی ادامه داد: اختلال کمبود توجه و بیش فعالی؛ حالتی است که در پنج تا هشت درصد کودکان مدرسه‌ای دیده می‌شود و علائم آن در 60 درصد موارد تا بزرگسالی ادامه پیدا می‌کند.

این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان بیان کرد: چهار درصد از بزرگسالان دچار این اختلال هستند که با رشد نامناسب مراحل فقدان توجه، رفتارهای تکانشی و بیش فعالی شناخته می‌شود.

ساکت عنوان کرد: اگرچه افراد مبتلا به این اختلال می‌تواند زندگی بسیار موفقی داشته باشند، اما بدون شناسایی و درمان مناسب کمبود توجه و بیش فعالی؛ دچار مشکلات و پیامدهایی می‌شود.

وی با اشاره به این پیامدها افزود: شکست در مدرسه، استرس و قطع روابط در خانواده، افسردگی، داشتن مشکل در روابط، سوء استفاده از مواد مخدر، بزهکاری، افزایش بروز خطر در جراحات ناشی از تصادف و شکست در زمینه شغلی از جمله پیامدهای اشاره شده است.

این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان تاکید کرد: شناسایی زود هنگام و درمان این اختلال از اهمیت بسزایی برخوردار است.

ارسال نظر