دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
کد خبر47635

عضو شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد؛
اعتلای فرهنگ کتاب خوانی، پی ریزی بنای توسعه فرهنگی جامعه

IMG-20180806-WA0004.jpg

شهریارنیوز:چند نفر از اعضا شورای اسلامی شهر تبریز از کتابخانه مرکزی تبریز بازدید کردند.

به گزارش شهریار ؛ عضو شورای اسلامی شهر تبریز ضمن بازدید از کتابخانه مرکزی تبریز گفت:  آشتی با کتاب و کتابخوانی با حرکتی فرهنگی از سوی اهالی علم و فرهنگ در میان شهروندان ایجاد می شود.
فریدون بابایی اقدم افزود:  از بزرگترین مشکلات بشر در طول اعصار مختلف  ناآگاهی و جهل است و باید اقدامات ارزشمندی در راستای توسعه عقل و خرد برداشته شود و این امر بجز از دالان توسعه فرهنگ کتابخوانی می گذرد .
وی تاکید کرد: توسعه در یک کشور با کتابخوانی صورت می گیرد تمامی جوامع از این طریق پیشرفت کرده و توسعه یافته اند قطعا یکی از پایه های اساسی کتابخوانی و کتابخانه ها در فرهنگ سازی هستند.
بابایی اقدم ادامه داد : آنچه که باعث سلطه برخی از کشورهای توسعه یافته بر کشورهای جهان سوم و توسعه نیافته شده ، گسترش آگاهی و فرهنگ مطالعه در آن جوامع است .
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: نیاز داریم با تشویق در زمینه کتابخوانی اتفاقات مثبت خلق کنیم.
وی افزود: مسئولان و هنرمندان نیز الگوهای جامعه هستند که اگر در این عرصه فعال شوند می توانند مشوق های خوبی برای شهروندان باشند.
فریدون بابایی اقدم اظهار داشت: براساس برنامه سند چشم‌انداز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور باید در سال ۱۴۰۴ از نظر سرانه مطالعه جزو ۱۵ کشور نخست دنیا و کشور نخست خاورمیانه باشیم و ۳۰ درصد از افراد جامعه عضو کتابخانه‌ها باشند اما واقعیت میزان سرانه مطالعه در ایران تا رسیدن به این چشم‌انداز چه اندازه فاصله وجود دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بعضی از شهرها یا محله های شهری دور بودن کتابخانه عمومی و لزوم صرف وقت زیاد باعث می شود که خانواده ها از مطالعه خودداری کنند. 
بابایی اقدم ساخت کتابخانه وترویج کتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه را امری اساسی دانست.

ارسال نظر