سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
کد خبر47674

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز خبر داد:
تولید 1/4 میلیون نشاء گلدانی در گلخانه های مناطق مختلف شهرداری تبریز

809.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز از تولید یک میلیون و 400 هزار نشاء گلدانی در گلخانه های مناطق مختلف سطح تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز، علی مدبر با بیان این مطلب اظهار داشت: هم اکنون بخش بسیار عمده‌ای از گلکاری‌های انجام شده در تبریز از طریق نشاء های تولیدی واحدهای فضای سبز کاشته می‌شود.

مدبر افزود: به طور مثال منطقه چهار با تولید بالغ بر 340 هزار نشاء گلدانی، منطقه دو با تولید 335 هزار نشاء، منطقه یک با تولید 212 هزار نشا و ... جایگاه خوبی در زمینه تولید نشاء گلدانی جهت استفاده در گلکاری‌های سطح شهر را به خود اختصاص داده‌اند.

وی استفاده از گونه های تولید بومی رو اقدامی به صرفه برای مجموعه شهرداری دانسته و گفت: این موضوع علاوه بر زیبایی بخشیدن بر منظر شهری، چندین میلیارد برای ما صرفه اقتصادی داشته است.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز افزود: افزایش کیفیت گلکاری‌ها و دقت در طراحی‌های هر چه بهتر فضای سبز از عمده رویکردهای سازمان پارکهای تبریز برای سال 2018 است که با توجه به مشکلات خاص شهری و سال اقتصاد مقاومتی ، با استفاده از تولیدات بومی و صرفه جویی‌های چشمگیر اقتصادی، شاهد بیشترین حجم از  گلکاری ها در تبریز هستیم.

مدبر با اشاره به اینکه گلهای تولید شده در گلخانه هاب مناطق شامل انواع مختلفی است، تصریح کرد: از این بین می توان به مارگریت، شمعدانی، رعنا، ناز فرانسه، گازانیا، اطلسی، میمونی، برگ سفید، قرنفل، سدوم و... اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه فضای سبز شهرداری تبریز در تلاش است با استفاده از توانمندی نیروهای این حوزه، گلکاری های بدیع و چشم نواز در نقاط مختلف سطح شهر ایجاد کند.

ارسال نظر